Boj za Ligo prvakov se nadaljuje: AC Milan in Roma remizirala

Milano, 29. 04. 2023 21.18 |

STA, A.V.
1

Nogometaši Rome in Milana so se pomerili na tekmi 32. kroga italijanskega prvenstva. Obračun ekip se je končal z 1:1, tako da za zdaj ostajata na četrtem in petem mestu s po 57 točkami.

V Rimu sta oba zadetka padla v končnici tekme. Najprej je v 94. minuti angleški napadalec Tammy Abraham zadel za Romo, toda v 97. minuti je domače veselje prekinil gol belgijskega vezista Alexisa Saelemaekersa.

AC Milan na četrtem mestu in Roma na petem imata dve točki manj od Juventusa in štiri od Lazia. Na vrhu je Napoli z 78 točkami, ki lahko v nedeljo osvoji naslov prvaka, prvega po letih 1987 in 1990, ko je "čaral" Diego Maradona. To mu bo poskusila preprečiti Salernitana Domna Črnigoja.

Statistika tekme: Roma vs. AC Milan

V nedeljo bo še Inter Samirja Handanovića gostil Lazio, Cremonese Verono, Sassuolo bo igral proti Empoliju Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja, Fiorentina proti Sampdorii Martina Turka, Bologna pa proti Juventusu.

V petek pa je Lecce z 1:0 premagal Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića, Spezia Tia Cipota pa je izgubila proti Monzi z 0:2.