
"Naš vir nam je sporočil, da verjamemo, da je ta družba oskrbovala športnike, ki so si v telo vnašali kri z namenom, da si na nedovoljen način pomagajo do boljših rezultatov," je Richard W. Pound, nekdanji prvi mož Svetovne protidopinške organizacije (WADA), zapisal v pismu, ki ga je dobil Reinhold Lopatka, državni sekretar za šport. Avstrijske oblasti so nato začele s preiskavo, Lothar Baumgartner, vodja dunajske krvne banke, pa je zanikal, da bi bilo njegovo podjetje vpleteno v doping.
V poročilu je navedeno, da športniki, predvsem kolesarji in tekači na smučeh, redno obiskujejo banko tudi izven uradnih ur, na primer v nedeljo dopoldne, pri zamenjavi krvi, obogatenimi z rdečimi krvnimi telesci, ki prenašajo več krvi po telesu, pa naj bi bil vedno navzoč najmanj en zdravnik banke.
Arnold Riebenbauer, sodnik, ki je zadolžen za preiskavo dopinškega škandala Avstrijske smučarske zveze med olimpijskimi igrami v Torinu leta 2006, je dejal, da trenutno razpolaga z nasprotujočimi se dokumenti. Namigi o vpletenosti Avstrijcev v sistematični doping so se pojavili že med zimskimi OI leta 2002 v Salt Lake Cityju, italijanska policija pa je med OI v Torinu napravila racijo v nordijski in biatlonski avstrijski ekipi ter našla opremo in material, ki se ga lahko uporablja tudi za doping. Trije športniki so dobili dosmrtno prepoved nastopanja na OI, škandal pa je zamajal tudi vrh avstrijskega športa.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.