To ni bila prva goljufija tega poslovneža. Darden je bil že leta 2016 obsojen na eno leto zapora zaradi poskusa prevare, kjer se je lažno predstavljal za svojega očeta. V tem primeru je kazen ublažil s sodelovanjem s tožilstvom. Tokrat je zavrnil ponudbo za priznavo krivde in se odločil za sojenje. Pravni analitiki so mnenja, da bo obsojen na zaporno kazen, ki bo dolga od enajst do štirinajst let.
Dwight Howard, ki je v svoji 18-letni karieri v NBA dosegel status enega najboljših centrov in bil izbran na osem tekem 'vseh zvezd', je pričal, da ni prejel ničesar v zameno za svoja sredstva. Tožilci so med sojenjem pojasnili, da je Darden zlorabil večino denarja, ki mu ga je zaupal eden najboljših centrov v zgodovini lige NBA, in sicer za osebne luksuzne nakupe, vključno z avtomobili, umetninami in nepremičninami.
Poleg prevare Howarda je bil Darden obsojen še zaradi goljufanja Chandlerja Parsonsa, še enega nekdanjega košarkarja, ki je v ločeni prevari izgubil milijon evrov. Ta sredstva naj bi bila namenjena za razvoj igralca NBA Jamesa Wisemana, a so bile namesto tega uporabljena za nepovezane, osebne stvari poslovneža iz Georgie.
Primeri goljufij, v katere so bili vpleteni vrhunski športniki, niso redkost. Eden najbolj odmevnih primerov je zgodba ameriškega nogometnega igralca Bernieja Kosarja, ki je izgubil več milijonov dolarjev v prevarantskih investicijah. Tudi nekdanji boksarski prvak Mike Tyson je utrpel hude finančne izgube zaradi napačnih nasvetov in zlorabe svojih finančnih svetovalcev.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.