Formula 1

Prevlada 'spornih' dirkalnikov

Melbourne, 27. 03. 2009 07.10 |

Na prvem in drugem prostem treningu pred VN Avstralije je bil najhitrejši dirkač Nico Rosberg.

Nico Rosberg
Nico Rosberg FOTO: Reuters

V nedeljo se v Avstraliji začenja nova sezona formule 1. Danes sta bila na sporedu dva prosta treninga, na prvem in drugem pa je bil najhitrejši dirkač Williamsa Nico Rosberg. Rosberg je bil s časom 1:26.687 hitrejši kot Lewis Hamilton na lanskih kvalifikacijah. Moštveni uspeh pa je v zadnjih sekundah prvega treninga dopolnil še Kazuki Nakadžima, ki je bil s časom 1:26.736 drugi najhitrejši na prvem treningu.

Svetovni prvak iz leta 2007 Kimi Raikkonen (Ferrari), ki je dominiral skoraj ves prvi trening, je bil na koncu tretji.

Kazuki Nakadžima
Kazuki Nakadžima FOTO: Reuters

Nova ekipa na stezi formule 1, Brawn GP, se je z Rubensom Barrichellom uvrstila na četrto mesto, peti je bil dirkač McLaren Mercedesa Heikki Kovalainen, šesti pa Jenson Button v dirkalniku Brawn GP.

Aktualni svetovni prvak Lewis Hamilton je prvi prosti trening končal na zanj skromnem 16. mestu.

Tudi drugi prosti trening Rosbergu

Na drugem prostem treningu, ki se je začel ob 6.30 po našem času, so na prvih sedmih mestih dominirali dirkači iz ekip s 'spornimi' difuzorji. Nova pravila, sprejeta za letošnjo sezono, določajo, da morajo biti površine različnih krilc in usmerjevalnikov zraka na dirkalnikih precej manjše kot v preteklosti, toda pri treh 'spornih' ekipah (Williams, Toyota in Brawn) naj bi našli luknjo v pravilniku in so difuzorje delno vgradili v podvozje dirkalnika.

Rosberg je z dirkalnikom Williamsa na drugem prostem treningu v Albert Parku ugnal vso konkurenco, sledila pa sta mu Rubens Barrichello in Jarno Trulli.

Felipe Massa kar ne more verjeti časom na prvih dveh treningih.
Felipe Massa kar ne more verjeti časom na prvih dveh treningih. FOTO: Reuters

V prvo deseterico so se z dirkalnikom, ki nima nameščenih 'spornih' difuzorjev tako uvrstili le Sebastien Vettel, Adrian Sutil in Felipe Massa.

Aktualni svetovni prvak Hamilton je znova močno zaostal za vodilnimi in tako v primerjavi s prvim treningom še nekoliko zaostal, saj je končal na 18. mestu.