
"Album Open Eyes je eklektična zmes pesmi, ki govorijo isto resnico, izpoved, ki se spogleduje z vprašanjem identitete in ljubezni posameznika do samega sebe, drugih in okolja. Naslov albuma - Open Eyes ali odprte oči - je ironičen, saj so oči na naslovni fotografiji zaprte, namig, naj glasbo poslušamo zaprtih oči in odprtih ušes, s srcem. Gnev, ki ga je čutiti v besedilih pesmi, se izniči v kontrastu z glasbo in vsa bolečina, ki jo lik v zgodbi doživlja, se pretvori v harmonijo," sporočajo člani zasedbe Generator.
Generator so devetčlanska elektro-akustična indukcija. Kolektiv je po vrnitvi iz Londona ustvarila Anina – skupaj s svojim fantom, maminim možem, moževim prijateljem, prijateljevim sinom, tremi Turki in enim Androićem, sami zabavno opišejo skupino. Njeni člani so torej: Anina Trobec (vokal), Maksim Špelko (bobni), Primož Špelko (bas kitara), Joseph Wheba (klavir in vokal), Tomaž Zorko (ritem kitara), Marko Turk (solo kitara), Mitja Turk (saksofon), Gregor Turk (pozavna), Denis Androić (trobenta).
Skupino, ki prepleta elemente jazz, groove, reggae in fusion glasbe s punk odnosom, lahko v sklopu turneje ob izidu albuma Open Eyes ujamete 20. septembra na odru Stare mestne elektrarne v Ljubljani.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.