Brunhilde Cornelius je vse skupaj prijavila policiji, zdaj pa so se do zapisnika dokopali tudi novinarji Al Jazeere.
Corneliusovi naj bi podkupnino ponudil politik Nicanor Ndjoze, ki sicer pripada isti politični stranki, to pa naj bi počel v imenu nečaka, ki je v mestu zadolžen za IKT tehnologijo.
Ndjoze naj bi imel za podkupovanje na voljo okoli dva milijona evrov velik "podkupninski sklad", s pomočjo katerega naj bi družbi Huawei priskrbel posel, ki bi ji omogočal ekskluzivno pravico razvoja infrastrukture za omrežje 5G.
Corneliusovi naj bi ponudili okoli 300.000 evrov, če neha nasprotovati poslu. Dokazov, da so pri družbi Huawei za podkupnine vedeli, zaenkrat ni.
Potem ko je svetnica vse skupaj prijavila policiji, naj bi jo sicer policisti, opremljeno s prisluškovalno napravo, poslali na srečanje z Ndjozejem in njegovim nečakom. Srečanje je potekalo na bencinski črpalki na robu mesta, Ndjoze pa ji je še med potjo povedal, da bodo "zaupanja vredni lokalni ljudje" vzpostavili skupen posel z družbo Huawei. Dodal je tudi, "naj se sprosti", saj da je "v dobrih rokah", potem ko je izrazila skrb nad sodelovanjem v spornem poslu. Denar naj bi se sicer na njen račun stekel, ko bi se projekt začel izvajati.
Tako vsaj trdi svetnica, Al Jazeeri se do posnetka srečanja (še) ni ispelo dokopati, niti neodvisno potrditi njegovega obstoja.
Medtem ko Ndjoze molči, je njegov nečak javno zanikal "napačne navedbe". Dejal je, da "ni nobenih dokazov, da obstaja posnetek, na katerem bi komu razlagal, da bo imel korist od projekta z družbo Huawei".
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.