
Egiptovske oblasti so prepričane, da je napade izvedla skupina beduinov, vodil pa naj bi jih moški palestinskega rodu, ki prihaja iz mesta Ariš na severu Sinajskega polotoka. S pomočjo testov DNK naj bi enega od napadalcev tudi identificirali. Gre za Jusefa Badrana, egiptovskega državljana s Sinaja.
Vedno več dokazov je tudi za to, da sta napada v Šarm el Šejku in lanski v Tabi povezana med seboj. Policija namreč ugotavlja, da bi moški, ki se je razstrelil v hotelu Ghazala Garden – prav ta napad je zahteval največ žrtev – lahko bil Mohamed Fulajfel, brat samomorilskega napadalca iz Tabe.
Doslej so na zaslišanje odvedli že 175 ljudi, ki bi lahko imeli podatke o napadalcih. Na jugu Sinajskega polotoka pa domnevne teroriste iščejo tudi z vojaškimi letali.
Pakistanci niso več osumljeni

Egiptovski veleposlanik v Pakistanu Husein Haridi je zatrdil, da v bombne napade v Šarm el Šejku ni bil vpleten noben Pakistanec. O tem je že v ponedeljek po telefonu obvestil tudi pakistansko vlado. "Egiptovska vlada mi je dala navodila, naj pakistanski vladi uradno zanikam, da bi bili v napade v Šarm el Šejku vpleteni pakistanski državljani," je povedal.
Egiptovska policija je sicer v ponedeljek sporočila, da išče do devet Pakistancev, za katerimi se je po napadih izgubila vsaka sled. Po Haridijevih besedah je to res, vendar iskanje ni povezano z napadi v omenjenem egiptovskem letovišču.
Napadli zaradi zatiranja islama

Odgovornost za napade je doslej prevzelo že pet skupin. Sporočilo zadnje, imenovane Tavhid in skupina džihad v Egiptu, je doslej najbolj verodostojno. Objavljeno je bilo namreč na islamistični spletni strani, ki jo pogosto uporablja organizacija Al Kaida v Iraku. Kljub temu avtentičnosti sporočila še ni mogoče potrditi, saj je objavljeno brez datuma.
Omenjena skupina je hkrati prevzela odgovornost tudi za napade v mestu Taba oktobra lani, v katerih je umrlo 34 ljudi. Oba napada naj bi izvedli zaradi povelj, ki sta jih izrekla najvišja verska voditelja iz Al Kaide, Osama bin Laden in šejk Ajman Al Zavahri. Z napadi naj bi tako maščevali zatiranje islama v Iraku in Afganistanu.
Med žrtvami tudi tujci

Britanske oblasti se bojijo, da je v napadih z avtomobilskimi bombami v Egiptu umrlo vsaj 11 Britancev. Uradno so sicer potrdili le smrt enega, za ostalih deset pa britanske oblasti navajajo “resno zaskrbljenost”. Večina pogrešanih Britancev je bila nastanjena v hotelu Ghazala Gardens, ki je bil popolnoma uničen. Britanski premier Tony Blair je že izrazil globoko obžalovanje za vse žrtve napadov.
Še vedno je pogrešana tudi neka Italijanka, ki je v napadih najverjetneje izgubila življenje. Objavili pa so imeni dveh drugih italijanskih žrtev.