Že od zgodnjih jutranjih ur so se protestniki zbirali v Washingtonu, New Yorku in Chicagu, protesti pa so potekali tudi v zveznih državah Maryland, Wisconsin, Tennessee, Južna Karolina, Ohio, Kentucky, Kalifornija in Pensilvanija. Američani so protestirali tudi v tujini, med drugim v Dublinu in več drugih mestih. V Washingtonu so protesti potekali v parku Franklin in pred domom JD Vancea.
V Massachusettsu so udeleženci nosili transparente s sporočili, kot sta "Zdaj smo mi na vrsti za boj proti tiraniji" in "Fašisti prihajajo, fašisti prihajajo." Tiskovna predstavnica 50501 gibanja Heather Dunn je dejala, da je cilj protesta "zaščititi demokracijo pred krepitvijo avtoritarnosti pod Trumpom". Gibanje je opisala kot "prodemokratično, proustavno, proti zlorabi izvršilne oblasti, nenasilno in nestrankarsko gibanje". "Med nami so registrirani demokrati, neodvisni volivci in republikanci - vsi korakamo skupaj, ker verjamemo v Ameriko, v pravično vlado, ki postavlja ljudi pred dobiček," je povedala za Washington Post.

Proti Trumpovim ukrepom
Sobotni protesti so bili namenjeni številnim Trumpovim ukrepom, med drugim ukrepom Ministrstva za vladno učinkovitost (Doge) – Trumpovi pobudi za zmanjšanje števila delovnih mest v ameriški vladi in druge porabe – ter nepripravljenosti administracije, da bi dosegla vrnitev Ábrega Garcíe, državljana Salvadorja, poroča BBC.

Številni protestniki so nosili napise Brez kraljev", kar je bil poklon obletnici začetka revolucije v državi proti angleški vladavini. Med praznovanjem obletnice v Massachusettsu, ki je obeležilo bitki pri Lexingtonu in Concordu ter znamenito vožnjo na konju Paula Revereja, so ljudje držali podobne znake. V soboto so v Bostonu potekale tudi demonstracije 50501.
Gihad Elgendy je za CNN povedal, da se je pridružil protestu pred Belo hišo, da bi opozoril na deportacijo Abrega Garcie. Prepričan je, da bi Trump zlahka pritisnil na Salvador, naj ga vrne".
Najnovejša Gallupova raziskava kaže, da 45 % volivcev odobrava Trumpovo delovanje v prvem četrtletju njegovega mandata, kar je več kot 41 % volivcev, ki so ga odobravali v enakem obdobju v njegovi prvi vladi. Še vedno pa je nižja od povprečne ocene v prvem četrtletju, ki znaša 60 % za vse predsednike, izvoljene med letoma 1952 in 2020, še poroča BBC.
KOMENTARJI (350)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.