Zaradi vse večjega porasta bogastva se je na Kitajskem ustvarila kultura skritih ljubic in drugih žena. Zato bodo uradniki na spletu objavili evidenco poročenih oseb, da bodo ljubimci in zakonci lahko preverili, ali so njihovi partnerji prešuštniki.
Državni mediji poročajo, da bosta med prvimi, ki bosta že letos na spletu objavili omenjeno evidenco, Peking in Šanghaj. Kitajske oblasti so si za cilj postavile leto 2015, ko naj bi bila na spletu evidenca za celo Kitajsko.

Na Kitajskem je bigamija namreč nezakonita in protikorupcijski inšpektorji, z vodilno komunistično stranko, so povedali, da je zakon prekršilo veliko uradnikov. Med njimi je tudi nekdanji direktor državnega statističnega urada Qiu Xiaohua. Leta 2007 so ga zato izgnali iz stranke.
Kitajska odprta ekonomija je v zadnjih desetletjih pripeljala do visoke stopnje mobilnosti med mesti in pokrajinami in ustvarila, kot je rekel pekinški odvetnik Chen Wei, ''družbo neznancev''.
Neka študija o varanju na Kitajskem, ki so jo v ZDA objavili leta 2005, kaže, da je 20 odstotkov od 1240 poročenih moških v urbanem delu Kitajske in 3,9 odstotka od 1275 poročenih žensk priznalo, da je v zadnjih 12 mesecih imelo romanco.
Podrobnosti nekaterih skritih romanc so svojo pot našle tudi na splet. V enem izmed zadnjih primerov je policija pred mesecem dni aretirala nekega uradnika v osrednji provinci Hubei, ker ga sumijo umora svoje ljubice. To naj bi storil potem, ko mu je noseča ljubica, nosila je dvojčka, rekla, naj se z njo poroči ali pa ji plača 193.000 funtov.
Število ločitev na Kitajskem vztrajno raste. Ministrstvo za javne zadeve je sporočilo, da se je leta 2009 razšlo 2,47 milijona parov, kar je skoraj devet odstotkov več kot leto prej.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.