Balkanska turbofolk diva Svetlana Ražnatović - Ceca je v petek zvečer zapustila Srbijo. Z družino je na Cipru. Kot je znano, srbsko javnost v zadnjih mesecih pretresa škandal nogometnega mešetarjenja. Ceca je na otok pripotovala oblečena v trenirki, v spremstvu hčerke in sestre Lidije. Na letališču jih je sprejel Predrag Ocokoljić, pevkin zet in nogometaš nekega lokalnega kluba.
Ceca je z odhodom na Ciper utišala govorice, da naj bi jo policija v kratkem aretirala. Sumijo jo utaje denarja in davkov pri prodaji nogometašev Obilića, katerega lastnica je turbofolk pevka. Medtem pa je vse več špekulacij, da naj bi policija imela dokumente dvojnih pogodb prestopa nogometaša Milana Obradovića v moskovsko Lokomotivo in še nekaterih nogometašev, ki športno kariero nadaljujejo v Bolgariji.
Afera Obradović in milijonski zaslužki
Srbske oblasti od ruskih finančnih služb pričakujejo dokumente, s katerimi bi prišli do konca aferi "Obradović". Zaradi omenjene afere so v akciji Sablja pevko aretirali. Med preiskavo je bila Ceca zaprta kar štiri mesece. Zaradi premalo dokazov so jo izpustili.
Ministrstvo za notranje zadeve Srbije je pred časom zoper Ražnatovićevo in njeno sestro Lidijo Veličković vložilo prijavi zaradi zlorabe službenega položaja. Ceca naj bi med letoma 1998 in 2003 s prodajo nogometašev protipravno zaslužila "turbo znesek" , in sicer kar 22,5 milijonov nekdanjih nemških mark in 480.000 ameriških dolarjev. Da bi se izognila plačilu davkov, je denar nakazovala na sestrine devizne račune na Cipru in v Segedinu. V poslovnih knjigah pa je Ceca prikazala, da so bili nogometaši prodani brez odškodnine.
Do leta 2003 pod varovanjem zemunskega klana?
Nekdanji predsednik nogometnega kluba Obilić Žarko Nikolić je v neki televizijski oddaji spregovoril o nečednih poslih pevke in nekdanje predsednice. Dodal je še, da so Ražnatovićevo vse do leta 2003, ko so jo zaprli, varovali člani zločinskega zemunskega klana. Za varovanje sta skrbela tudi Milorad Ulemek Legija in Borislav Pelević. Legijo so lani obsodili za umor srbskega premierja Djindjića in nekdanjega predsednika predsedstva Srbije Stambolića. Borislav Pelević pa je bil tesen sodelavec pevkinega moža Arkana, ki so ga umorili v Beogradu. Pelević je po umoru Željka Ražnatovića Arkana prevzel vodstvo Arkanove stranke Srbske enotnosti (SSJ).
Morda pa se je popularna turbofolk diva odločila le za kratek oddih.
KOMENTARJI (59)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.