Srečanje med predstavniki strank KUL in Golobom naj bi potekalo v torek, 2. februarja. O čem točno bo tekla debata, še ni znano, vendar pa lahko sklepamo, da bodo spregovorili tudi o sodelovanju med KUL in stranko Z.Dej.
"V opoziciji smo se povezali, da ustavimo drvenje Slovenije v napačno in nevarno smer. Pred nami sta dva izziva: zmaga nad sedanjo vlado in boljše upravljanje države, da Slovenijo uveljavimo kot pravično, napredno, inovativno in trajnostno družbo. Da uresničimo ta cilj, smo se zavezali, da bomo sodelovali in se povezali z vsemi, ki te cilje delijo z nami," so v vabilu zapisali voditelji strank KUL.
Golob je že pred tedni napovedal vstop v državno politiko, a ostal skrivnosten glede tega, kako in s kom. Danes pa je naznanil, da bo na sredinem kongresu stranke Z.Dej kandidiral za predsednika. Ob tem je tudi potrdil zavezanost uresničevanju zelenih politik in sprememb v politični kulturi.
Na vabilo so se že odzvali predstavniki politične sfere
Ker Golob ni več le simbol nečesa nedosegljivega, kadar je na strehi, ampak nova politična realnost, so ga prvaki KUL povabili na prvi skupni sestanek, je dejala predsednica SAB Alenka Bratušek, ki ga od četverice najbolje pozna."Robert Golob je nedvomno zelo pameten, zelo inteligenten človek. V politiki mogoče veljajo rahlo drugačni principi kot v gospodarstvu. Treba je zelo veliko pogovarjanja, dogovarjanja in sprejemanja kompromisov. In jaz si želim, da bi bil Golob na to pripravljen". V SAB gredo na volitve s samostojno kandidatno listo, še dodaja Bratuškova.
"To nič na vpliva na stranko Lide. Vsi se moramo zavedati, da je povezovanje potrebno in nekakšni solo projekti ne morejo biti uspešni v tem razgretem političnem ozračju," je menil Igor Zorčič, politik, ki si je najbolj obetal sodelovanje z Golobom in mu tako kot Jure Leben ponudil svojo – ravno danes uradno registrirano – strankarsko infrastrukturo.
Na novico o vabilu se je že odzval tudi premier Janez Janša, ki je zapisal: "Bivši podpredsednik Jankovićeve Pozitivne Slovenije je v politiki nov obraz ravno tako, kot je bil jugo modernejši avto od zastave 101". Spomnil je na Golobovo vlogo podpredsednika Jankovičeve Pozitivne Slovenije, ki je po padcu druge Janševe vlade močno pripomogel k oblikovanju vlade Alenke Bratušek.
"Za zdaj poznamo samo embalažo, na kateri piše 'Robert Golob'. Ko bomo to embalažo odprli in bomo videli, kakšne so vsebine, šele potem bomo lahko to ocenjevali. Vemo pa, da so bili novi obrazi v slovenski politiki tipično za en mandat," je dejal vodja poslancev NSi Jožef Horvat.
V SD se medtem osredotočajo nase in svoje adute za volitve. Takole so danes za šefa strokovnega sveta ustoličili drugega najbogatejšega Slovenca, Sandija Češka. Za poslanca SD pa bo kandidiral tudi Igor Šoltes, nekdanji predsednik računskega sodišča in bivši evroposlanec, zaradi katerega je moral po posredovanju, naj ga imenujejo za šefa Uradnega lista, odstopiti sekretar LMŠ Brane Kralj. SD bo po ZSMS-LDS, Desusu in Verjamem že njegova četrta stranka.
24. april se bliža, z njim pa tudi volitve. Inštitut za raziskovanje trga in medijev Mediana je anketirance med drugim vprašal, kdo bi bil po njihovem mnenju najboljši mandatar za sestavo prihodnje vlade. Kot smo že poročali, je aktualnega premierja izbralo dobrih 20 odstotkov volivcev, druga izbira pa je bil Golob s 17,5 odstotka. S slabimi osmimi odstotki bi Fajonova pristala na tretjem mestu. Sledita Šarec s šestimi odstotki in Mesec, ki ga je izbralo pet odstotkov vprašanih.
Nedavna anketa Mediane tudi razkriva, da je Golob, še preden je sploh zares vstopil v politiko, četrti najbolj priljubljen politiki v državi za Ljudmilo Novak, Borutom Pahorjem in Janezom Poklukarjem.
KOMENTARJI (417)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.