
Poleg predsednika in poslanca SNS Zmaga Jelinčiča tako kandidirata še Sašo Peče in Bogdan Barovič, medtem ko se poslanka Sonja Areh Lavrič ni odločila za ponovno kandidaturo. Stranka bo nastopila v vseh 88 volilnih okrajih, na volitvah pa jo bo zastopalo 58 kandidatov (med njimi jih bo namreč 30 nastopilo v dveh okrajih).
Med javnosti bolj znanimi imeni velja omeniti kranjskega župana in nekdanjega člana LDS Mohorja Bogataja, sekretarko poslanske skupine in kandidatko za evropsko poslanko Barbaro Žgajner Tavš, tiskovnega predstavnika SNS Boštjana Zagorca in nekdanjega ljubljanskega mestnega svetnika SNS Romana Verasa, ki je zaposlen v oddelku za mednarodno sodelovanje Gospodarske zbornice Slovenije.
Med 58 kandidati SNS na listi je devet žensk oziroma približno 15 odstotkov. Dvajset kandidatov ima visoko izobrazbo, šest višjo, 32 pa srednjo izobrazbo. Predstavniki stranke bodo liste na sedežih osmih volilnih enot vložili danes in v sredo, s svojimi podpisi pa so kandidate podprli vsi štirje poslanci SNS.
Na listi ni Janka Šoparja

Na listi ni novinarja TV Slovenija Janka Šoparja, ki je nedavno napovedal kandidaturo na listi nacionalne stranke in ki je zaradi te odločitve tudi nehal voditi oddajo Tednik. Zmago Jelinčič je povedal, da Šopar ni spoštoval dogovorov v stranki in zakonskih določil. Pojasnil je, da mora financiranje volilne kampanje preko enega računa stranke, Šopar pa je po Jelinčičevih besedah glede tega "ravnal po svoje". Šopar tudi ni spoštoval volilne strategije SNS, saj ni uporabljal gesel kampanje SNS (osrednje je Brez dlake na jeziku). Zaradi teh razlogov je predsedstvo v ponedeljek sprejelo sklep, da Šoparja ne predlaga kot kandidata nacionalne stranke, je pojasnil Jelinčič. Pri odločitvi poslanke Areh Lavričeve pa gre za njeno osebno odločitev, je dejal predsednik SNS.
Po mnenju Šoparja pa se je Jelinčič ustrašil njegove kandidature, saj bi oba nastopila v peti volilni enoti s sedežem v Celju. Šopar je kot drugi razlog za njegovo "odstranitev" z liste SNS navedel domnevo, da je v ozadju dogovor med SNS in LDS. V Celju namreč kandidira tudi podpredsednik LDS in šolski minister Slavko Gaber, ki bi mu novinar prav tako "odžiral" glasove, meni Šopar in zatrjuje, da med LDS in SNS potekajo dogovori o sodelovanju v prihodnji vladi.
Na očitek glede vodenja kampanje je Šopar odgovoril, da "stranka ni nič dala od sebe". Pojasnil je, da ni bil organiziran noben sestanek, na katerem bi se dogovorili o predvolilnih aktivnostih, zato se je sam lotil priprav na volitve. Glede neuporabe gesla SNS pa je dejal, da so šli njegovi plakati v tisk, preden je bilo znano geslo SNS Brez dlake na jeziku. Kasneje je to geslo dotiskal in bi ga dodal svojim plakatom, je zatrdil Šopar. Zavrnil je tudi očitek o netransparentnem financiranju kampanje in zagotovil, da bi sponzorji denar nakazali na računa stranke. Novinar TV Slovenija je še dejal, da Jelinčič ni imel poguma, da bi mu v obraz sporočil, da na volitvah ne bo kandidat SNS.