Poslanci celjskemu sodniku Milku Škobernetu niso podelili imunitete. Proti jih je bilo vseh 68, ki so sodelovali na seji. S tem so pritrdili sklepu mandatno-volilne komisije.
Sodnikov odvetnik Tomaž Bromše bo v primeru zavrnitve pritožbe nad odreditvijo pripora na vrhovno sodišče naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti. Hkrati se bo na podlagi drugega odstavka 51. člena zakona o ustavnem sodišču, ki omogoča pritožbo na ustavno sodišče, preden so izčrpana vsa druga pravna sredstva, pritožil tudi na ustavno sodišče. Prepričan je namreč, da so njegovi stranki močno kršene ustavne pravice, ki mu kot sodniku pripadajo.
Na odreditev pripora se je pritožil, saj vztraja, da je bila Škobernetu, osumljenemu jemanja podkupnine, kršena z ustavo zagotovljena imuniteta.
Okrožno sodišče v Ljubljani je Bromšetovo pritožbo na odreditev pripora po pošti prejelo v ponedeljek. O njej bo odločilo v zakonskem roku 48 ur, danes popoldne pa so sporočili, da bo odločitev znana v sredo. Pritožbe, poslane preko telefaksa že v soboto, tako ne bodo upoštevali. Bromšetu se ravnanje sodišča zdi nerazumljivo.
Škobernetu je bil v petek odrejen enomesečni pripor zaradi upravičene bojazni, da bi uničil sledove kaznivega dejanja ali vplival na priče, so tedaj pojasnili na sodišču. Bromše pa se je na odreditev pripora pritožil, ker meni, da je priporni razlog neutemeljen. V kriminalistični akciji sredi minulega tedna sta bila zaradi suma vpletenosti v zadevo poleg Škoberneta pridržana tudi direktor podjetja Komunala Laško Marjan Salobir in celjski podjetnik Esad Ramić.
Preiskovalni sodnik je tudi Ramiću v petek odredil enomesečni pripor. Zoper Salobirja pa tožilstvo ni podalo predloga za pripor. Škoberneta naj bi pridržali zaradi suma, da je v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico za Esada Ćehajića, osumljenca kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami.
KOMENTARJI (54)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.