Kot so sporočili iz PD Mozirje, je bila stara koča večkrat dograjena in zato prostori niso bili optimalno izkoriščeni. V novi koči se bosta na ta račun povečali uporabnost in dostopnost prostorov.
Dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja so že poslali pristojnim za izdajo projektnih pogojev in mnenj. V gradbenem odboru za novo Mozirsko kočo si prizadevajo, da bi gradbeno dovoljenje dobili v najkrajšem možnem času, saj je to pogoj za prijavo na razpise za sofinanciranje takšnih projektov.
Na Občini Mozirje pa se že intenzivno pripravljajo za prijavo na vse razpise, kjer bi lahko črpali namenska sredstva. Prvi ustrezen razpis se je pred dnevi že odprl, tako da že pripravljajo dokumentacijo za to prijavo.
Agencija RS za okolje je pred nekaj dnevi izdala soglasje za rekonstrukcijo dovozne ceste od Alpskega vrta do Mozirske koče. Gradbena dela, s katerimi bodo zagotovili bolj položen dovoz do nove koče, bodo stekla predvidoma proti koncu maja. Glavni izvajalec bo podjetje GP Brlec, ki je brezplačno pomagalo že pri odstranjevanju ostankov požarišča. Financiranje rekonstrukcije ceste bo zagotovila mozirska občina.
Kriminalistična preiskava v zvezi s požarom Mozirske koče še ni zaključena, zato PD Mozirje od zavarovalnice še ne more zahtevati izplačila odškodnine.
Konec februarja je zagorela Mozirska koča na Golteh. Prvi so bili na kraju dogodka mozirski gasilci, skupaj je požar gasilo 84 gasilcev. "Koča je pogorela bolj kot ne do tal. Ostalo ni nič," je takrat povedal poveljnik PGD Mozirje Stane Weiss. K sreči je bila v času požara koča zaprta, v njej ni bilo nikogar. Koča je še posebej pozimi težko dostopna, do nje vodi ozka pot. Gašenje je bilo zato močno oteženo, ob poti pa se je nabralo tudi precej radovednežev.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.