S prvim odmerkom je torej precepljena slaba četrtina ljudi, z obema pa dobrih 12 odstotkov. Delež cepljenih narašča s starostjo, saj mlajši od 50 let po večini še niso prišli na vrsto. Največ cepljenih z obema odmerkoma je tako v starostni skupini med 80 in 84 let, slabih 60 odstotkov, s prvim odmerkom pa so jih največ cepili v starosti med 70 in 74 let – skoraj 67 odstotkov.
V cepljenju je najuspešnejša najmanjša občina v Sloveniji, Osilnica, kjer je s prvim odmerkom cepljenih 146 od 347 prebivalcev. Sledi še ena majhna občina Kostel, tretji je Bohinj, kjer je od 5000 občanov s prvim odmerkom cepljena že skoraj tretjina. Z obema odmerkoma pa je največ cepljenih v občini Log-Dragomer, v Bohinju in Osilnici. Najmanj cepljenih imajo v občini Trnovska vas, sledijo Žetale in občina Škocjan. Podobno je tudi pri cepljenju z drugim odmerkom.
Do danes smo v Sloveniji prejeli skoraj milijon odmerkov cepiv, po podatkih NIJZ pa smo jih porabili dobrih 740.000. Ta in prihodnji teden dobimo skupno še 200.000 odmerkov, zato je pomembno, da se čim prej cepimo, pravi tudi nacionalni koordinator cepljenja Jelko Kacin: "Zato je tako pomembno, da zdaj, poleti, ko smo odpornejši, razvijemo obrambne mehanizme s pomočjo vseh cepiv, ki so na voljo. In da se pripravimo na kislo, hladno in covidno jesen. Moramo biti odporni v največjem možnem deležu, da preprečimo, da bi se val okužb spet ponovil."
KOMENTARJI (93)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.