V zadnjih dneh se je namigovalo o tem, da naj bi bil premier Janez Janša nezadovoljen z delom nekaterih ministrov. Po pisanju nekaterih medijev naj bi jeseni zamenjava doletela ministra za pravosodje Senka Pličaniča in notranjega ministra Vinka Gorenaka.
V kabinetu vlade so že dejali, da Janša ne načrtuje rekonstrukcije vlade, danes pa se je na svojem blogu oglasil še minister Gorenak, ki je trenutno na dopustu.
V zapisu z naslovom 'Ko vladne rekonstrukcije delajo nepristojni' ugotavlja, da je "še najbolj bosa seveda trditev, da je 'dokončno počilo' med menoj in predsednikom vlade ob aretaciji Voduška. Seveda ni prav nič počilo, ker se o tem sploh nisva pogovarjala," piše minister, ki se dotakne tudi "modrovanja" filozofa Igorja Pribca za MMC. "Ta mojster teorij zarote hipotetično previdno predpostavlja, kaj bi mi lahko predsednik vlade naročil v zvezi z Voduškom in kaj po zakonu smem in kaj ne smem storiti. Njegova predvidevanja so seveda enaka mojim izračunom, ali bo za novo leto 2030 v Ljubljani snežilo ali ne," je nekje na dopustu, menda na severu Evrope, natipkal minister.
"Iz trte zvite" so za Gorenaka tudi trditve, da je do "referendumske pobude in vložitve podpisov s strani policijskih sindikatov prišlo zaradi mojega zaostrovanja odnosov s sindikati". Kot navaja, sta namreč policijska sindikata podpise za referendumsko pobudo začela zbirati že 18. aprila, "torej v času, ko domnevnega zaostrovanja in groženj z vložitvijo referendumske pobude, vsaj v resni obliki, sploh še ni bilo".
Tudi trditev, da naj bi minister za delo, družino in socialne zadeve Andrej Vizjak zadevo reševal s pogajanji s policijskima sindikatoma namesto njega, nima nobene osnove, piše Gorenak. Pri tem pojasnjuje, da kot notranji minister ni imel nobenih pooblastil za pogajanja s policijskima sindikatoma v tistem delu, ki se nanaša na finančne posledice. Taka pooblastila je imel minister Vizjak, enako kot v prejšnjem mandatu za vsa tovrstna pogajanja z vsemi sindikati takratni minister Ivan Svetlik ali še pred njim Gregor Virant.
Gorenak ob koncu navaja, da se v petih mesecih, kolikor je na čelu ministrstva za notranje zadeve, v policiji ni spremenilo praktično nič, razen njegovega prihoda. Kot minister se zaveda svojih pristojnosti do policije in pričakovanj ljudi, piše in dodaja, da ga čaka še veliko dela.
Preberite še, kaj o delu vlade in morebitnih rošadah meni politični analitik Miro Kline.
KOMENTARJI (181)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.