Južnokorejski LG Electronics je razvil nov modemski čip, ki zmore visoke brezžične hitrosti. Čip temelji na tehnoloških standardih 3GPP LTE (Long Term Evolution) in omogoča teoretične hitrosti prenosov 100 Mbps do uporabnika in 50 Mbps od uporabnika, so sporočili iz družbe.
Z omenjenim čipom — modemski čip je ključni sestavni del mobilnega telefona pri njegovi komunikaciji s sodobnim omrežjem — je LG, kot sam poudarja, naredil velik korak na poti k mobilnim omrežjem četrte generacije (4G).
LG z novim čipom v trenutni razvojni fazi dosega povprečne hitrosti prenosa do 60 Mbps k uporabniku in 20 Mbps od uporabnika. Trenutno najhitrejši mobilni telefoni na trgu uporabljajo tehnologijo HSDPA, s katero dosegajo najvišje prenose do 7,6 Mbps k uporabniku. Čip, ki ga je razvilo približno 250 inženirjev, meri 13x13 milimetrov.
Višje prenosne hitrosti bodo uporabnikom omogočile prenos in ogled različnih, predvsem bogatejših vsebin, kot so filmi, glasba, pa tudi brskanje po spletu bo občutno hitrejše. S tehnologijo LTE bodo uporabniki za prenos 700 MB velike datoteke pri hitrostih približno 100 Mbps potrebovali manj kot minuto.
LG si zadnja tri leta prizadeva za standardizacijo tehnologije 3GGPP LTE, ki bi pomenila osnovo za mobilna omrežja četrte generacije (4G). Poleg modemskega čipa za mobilne telefone v LG razvijajo tudi na tehnologiji LTE temelječo podatkovno kartico, ki bo nadomestila trenutne kartice za brezžično povezljivost namiznih in prenosnih računalnikov.
Na tehnološki platformi LTE temelječe rešitve omrežij 4G podpira tudi večina mobilnih operaterjev, saj naj bi po ocenah strokovnjakov kar 85 odstotkov operaterjev brez večjih težav nadgradilo svoja WCDMA-omrežja. Precej operaterjev tehnologijo LTE že aktivno preizkuša, nova omrežja pa naj bi zagnali v letu 2010.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.