Ustanova na Igu je tako gostila borko za odpravo težav, povezanih z minsko onesnaženostjo, Heather Mills McCartney in njenega moža Paula McCartneyja. Z direktorjem ITF Dorijanom Maršičem so se pogovarjali o temah in idejah, ki jih Mills McCartneyjeva podpira kot ambasadorka dobre volje organizacije Adopt A Minefield. Osredotočili so se predvsem na problem rehabilitacije žrtev min in neeksplodiranih ubojnih sredstev.
Ugledna gostja je pokazala pripravljenost za tesnejše sodelovanje z ITF ter izpostavila željo po izmenjavi informacij ter promociji novih projektov s področja rehabilitacije. Poudarila je tudi potrebo po strokovnih izobraževanjih ter vzpostavitvi tesnejšega in neposrednega stika s samimi žrtvami min, saj jim le na ta način lahko omogočimo celostno psihološko, socialno in ekonomsko rehabilitacijo.
Gostoma so problematiko s teh področij poleg predstavnikov ITF predstavili tudi predsednica hrvaške organizacije Croatian Mine Victims Association Martina Belosevič, svetovalka pri hrvaškem centru CROMAC Liljana Calič-Zmirič in direktor slovenskega instituta za rehabilitacijo Robert Cugelj.
Donatorji so lani preko ITF za rehabilitacijo žrtev min namenili le 2,8 odstotka vseh donatorskih sredstev. ITF z ameriško organizacijo Adopt A Minefield sicer že tradicionalno sodeluje z vsakoletnim sodelovanjem pri organizaciji donatorske prireditve Noč tisočerih večerij.