''Ta pošast prihaja iz časa, kot ga je upodobil Spielberg. Njeno ime nam prikliče v spomin orjaško in mistično pošast. Imenuje se titanoboa,'' je v hali osrednjega newyorškega železniškega terminala dejal predstavnik televizijskega programa Smithsonian Channel David Royale, kjer so posneli dokumentarec o 14 metrov dolgi in 1,1 tone težki kači, ki je živela pred približno 60 milijoni let v obdobju paleocena.

Paleontolog iz floridskega Muzeja zgodovine narave dr. Jonathan Bloch je bil član strokovne ekipe. Povedal je, da so kačo našli na območju, ki ga je takrat pokrival deževni gozd, najdba celotnega skeleta pa je toliko bolj izjemna, ker so lobanje kač zelo krhke in običajno razpadejo.
''Eno od naših vprašanje je bilo, zakaj je bila kača tako velika,'' je dejal Bloch. ''Mislimo, da se odgovor skriva v tem, da je bilo takrat v tropih precej topleje. Po izumrtju dinozavrov je bila titanoboa najmanj deset milijonov let, če ne še dlje, največji plenilec na Zemlji.''
Najdaljši je piton, najtežja anakonda
Za najdaljšo kačo sicer velja piton, ki lahko zraste do nekje sedem metrov, največja kača na Zemlji pa je zelena anakonda, ki je nekoliko krajša, a težja. Uradno najdaljša anakonda, ki so jo kdaj koli našli, je bila dolga 521 centimetrov, čeprav so znana pričevanja o anakondah, dolgih tudi do 12 metrov. Tako dolge kače, ki živijo v Južni Ameriki, ni uspelo ujeti še nikomur, prav tako pa so z njihovo dolžino močno pretiravali v filmu Anakonda z Jennifer Lopez in Jonom Voightom, kjer je ta vrsta kač postala mednarodno znana.

KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.