
Henry Markram, ki bo umetne možgane izdelal iz silicija, bakra in zlata, trdi, da bodo ti povsem identični, če ne celo boljši od človeških. Možgani bodo lahko razvijali svoje misli neodvisno od zunanjega sveta. Lahko bodo ljubili in sovražili, kar doslej ni uspelo niti najbolj razvitemu robotu. Profesorjevi kolegi pravijo, da gre za enega najbolj ključnih eksperimentov v človeški zgodovini, pa vendar večina ne verjame v njegov uspeh. Seveda pa so se pojavili tudi takšni, ki se sprašujejo o moralnih in etičnih vrednotah tega projekta.
Če bo projekt Henryja Markrama uspel, se bo uresničila vizija, ki jo je Mary Shelley pred sto leti zapisala prav na obali Ženevskega jezera. Seveda gre za zgodbo o doktorju Frankensteinu, v kateri želi ambiciozni znanstvenik oživiti mrtvo telo in mu vdahniti ljudsko zavest in čustva. Projekt se je končal s tragično smrtjo znanstvenika in njegove pošasti.

KOMENTARJI (37)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.