Vsakoletno tekmovanje za najboljšega lažnivca na svetu je tradicionalno potekalo v majhnem pubu Bridge Inn na severozahodu Anglije. Posvečeno je veleposestniku Willu Ritsonu iz 19. stoletja, ki je bil znan, da se je vseskozi lagal.
Tako kot prejšnja leta so tudi letos nastopili tekmovalci in tekmovalke iz več držav, ki so imeli po pet minut časa, da se kar najbolje zlažejo. Na koncu je sodnike najbolj prepričal 25-letni domačin Jack Harvey iz Whitehavena, ki je nastopil prvič.
Pred občinstvom je razložil, da imajo prebivalci severnoangleškega okrožja Cumbria, kjer živi tudi sam, v svojem genskem zapisu dva odstotka genskega zapisa jazbecev. Do tega sklepa je prišel med opazovanjem prehranjevanja in obnašanja ljudi. Drugo mesto je osvojil moški z umetniškim imenom The Right Hon Septicas Peabody, ki je povedal, da so na najvišji angleški gori, 978 metrov visokem Scafell Piku, odprli restavracijo s hitro prehrano, tretji pa je postal Johnny Liar, ki je na tekmovanju v prejšnjih letih zmagal že sedemkrat.
Lani je prvo mesto osvojil Glen Boylan, ki je zbranim povedal zgodbo o hitrostnem tekmovanju s polži, ki se ga je udeležil tudi britanski princ Charles. Ta naj bi mu svetoval, da naj svojemu polžu odstrani hišico, saj naj bi bil tako bolj aerodinamičen in hitrejši. Boylan je še dejal, da je na koncu zmagal polž, ki pa sploh ni bil pravi, ampak mehanični.
Prvi tekmovalec, ki ni bil iz Velike Britanije in je zmagal, je bil leta 2003 Južnoafričan Abrie Krueger, prva zmagovalka pa je bila leta 2006 Sue Parkins.
Najbolj slavno laž vseh časov na tekmovanju je povedal neki škof. ''V svojem življenju se nisem še nikoli zlagal,'' je dejal v kratkem nastopu.

KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.