Knut je postal zvezda medijskega sveta po tem, ko ga je njegova mati Tosca, nekdanja cirkuška medvedka, ob skotitvi zavrnila, njegov brat dvojček pa je poginil štiri dni po skotitvi. Skrb zanj so tako leta 2006 prevzeli čuvaji v živalskem vrtu in svojo nalogo opravili več kot odlično, saj je medvedek v živalski vrt začel privabljati množice ljudi. Po dobrih štirih letih, natančneje marca 2011, se je pravljica končala, saj je ljubljenec številnih ljudi poginil zaradi vnetja možganskega tkiva.
V berlinskem muzeju zdaj upajo na nadaljevanje pravljice. ''Zavedamo se močne simbolike, ki jo ima žival,'' je povedal Johannes Vogel, direktor muzeja. ''Predstavlja zaščito ogroženih vrst in boj proti globalnim podnebnim spremembam.''
Na ogled bodo zato postavili model medvedka Knuta iz dermoplastike. Prekrit bo s pravo Knutovo dlako in imel steklene oči. Radovedneži si ga bodo lahko v muzeju ogledali brezplačno.
''Pomembno je, da ljudje vedo, da Knuta nismo nagačili. Gre za plastično različico, ki je prekrita s Knutovo dlako,'' so poudarili v muzeju. Dobro se namreč spominjajo protestnikov iz leta 2011, ki so jih razjezili načrti, po katerih naj bi Knuta po smrti nagačili. Kaj natančno se je medtem zgodilo s Knutovim truplom, ni znano, so pa povedali, da so njegove kosti hranjene posebej.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.