Za Magnifica je omenjeni film drugi po Stereotipu Andreja Košaka iz leta 1998, za katerega je napisal glasbo. ''Posneta je s filharmoničnim orkestrom Stanislav Binićki, ki pripada srbski vojski. Zveni v maniri starih hollywoodskih filmov B-produkcije. V sebi nosi posebni navdih 30 let, gre pa za čas, v katerem se dogaja film,'' je v intervjuju za 24ur.com dejal glasbenik, ki je filmsko glasbo s prekinitvami ustvarjal kar štiri leta. ''Glasba v tem filmu je bila predvajana in je še vedno v kavarnah, v nočnih klubih, izvaja se s filharmoničnim orkestrom. Prijela se je na vseh glasbenih ravneh. Mislim, da bo tudi tukaj pri nas ljudem všeč.''
Ob našem obisku je z bratom Schatzijem ''pilil'' zadnje detajle za ploščo, ki jo bo izdal 15. oktobra. Sprva tega ni načrtoval: ''Ker je bil film tako uspešen, je posebej zaživela tudi glasba, drugače se take izdaje sploh ne bi lotevali.''
Na plošči se je Magnificu pridružila tudi legendarna španska diva Luz Casal, ki je poleg glavnega vokala za pesmi Madrugadas in Al Viento napisala tudi špansko priredbo besedila Pukni zoro. Prvi del filma se dogaja v Srbiji, drugi pa v Urugvaju, zato je želel imeti nekoga, ki bo dal filmu novo dimenzijo: ''Luz Casal so na mojo željo poklicali iz produkcije filma. K sreči je bila gospa za in navdušena. Zveni izjemno, ne razumem pa, kaj poje. Na njo sem se spomnil, ker sem jo slišal v filmih Pedra Almodovarja. Tam je bila res izjemna. Tisti, ki ga pozna, se bo spomnil teh melodij, tisti, ki ne, jo bo morda imel priložnost spoznati v Cankarjevem domu.''
Pripravlja dva koncerta z orkestrom srbske vojske
Magnifico za 1. in 2. november v hramu slovenske kulture načrtuje dva velika koncerta, na katera se že vneto pripravlja: ''Malo me daje nervoza zaradi samega projekta, ker je tako velik. Moj ansambel mora hoditi na vaje v Beograd, oni hodijo na vaje v Ljubljano … Produkcijsko gre za velik zalogaj. Če bo na tem nivoju vse 'štimalo', bom zadovoljen, za drugo se ne bojim.'' Z orkestrom Stanislav Binički so skupaj že nastopili lani na Lentu.
Na koncertu bo mogoče slišati tako skladbe iz filma oziroma nadaljevanke kot tudi Magnificove starejše uspešnice. ''S tem orkestrom igramo tudi kar precej mojih komadov, ki niso v filmu, čeprav se zanje zdi, kot da so narejeni za film. Velik užitek je igrati skladbe, kot so Silvija, Kdo je čefur in Gospod, težko sem ponižen. Je duhovito in romantično, na meji blamaže,'' je še povedal Magnifico, ki se bo še letos posvetil snemanju nove plošče. Z njim smo se pogovarjali tudi o denarju, ustvarjalni svobodi, zdravstvenih težavah in še čem – preverite v priloženem videu.
Film Montevideo, Bog te videl, ki so ga posneli tako kot film in nadaljevanko, je v Srbiji in celotni balkanski regiji doživel izjemen uspeh pri občinstvu in na blagajnah kinodvoran. Postal je najbolj gledan srbski film zadnjih 20 let, na filmskih festivalih je pobral več nagrad (Moskva, MTV, Peking, Riversides Film, Niš, Pulj). Na IMDb.com so njegovo kakovost ocenili z oceno 7,7.
Film in nadaljevanka, nastala po knjigi športnega novinarja Vladimirja Stankovića, govorita o mladih srbskih nogometaših, ki so v kraljevini Jugoslaviji sčasoma postali prave zvezde in leta 1930 na svetovnem nogometnem prvenstvu v Montevideu v Urugvaju osvojili tretje mesto. Osvojena bronasta medalja še vedno velja za največji dosežek jugoslovanskega nogometa in še vedno buri domišljijo ljubiteljev nogometa. Režiser je legenda srbskega filma Dragan Bjelogrlić, ki se je tokrat prvič preizkusil v tej vlogi, znan pa je predvsem po filmih Rane, Lepe vasi lepo gorijo, Sivi kamion rdeče barve, Kajmak in marmelada. Pod scenarij se podpisujeta Srđan Dragojević in Ranko Božić, v glavnih vlogah nastopajo Miloš Biković, Petar Strugar, Viktor Savić, Andrija Kuzmanović in Danina Jeftić.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.