
Pop zvezdnico Sheryl Crow so kritizirali, ker je na podelitvi nekih glasbenih nagrad nosila majico s protivojnim sporočilom. Igralec Sean Penn se pritožuje, ker naj bi zaradi dobrodelnega obiska otroške bolnišnice v Bagdadu izgubil posel. Podobno se je zgodilo tudi Martinu Sheenu, v nadaljevanki Zahodno krilo igra ameriškega predsednika, ker je posnel oglas, v katerem je svetovno javnost pozval k mirni rešitvi iraške krize. "Medtem ko se vojaški hujskači plazijo proti Bagdadu, se moramo spomniti, da se bomo kmalu soočili z dvema milijonoma beguncev in pol milijona mrtvih in ranjenih," je med drugim povedal Sheen.
Producenti serije Zahodno krilo se bojijo, da bi zaradi Sheenovega stališča padla gledanost serije, kritiki pa televizijsko mrežo NBC pozivajo, naj Sheena umakne iz nominacij za najprestižnejše televizijske nagrade Emmy.
Ameriško združenje igralcev Screen Actor Guild se je postavilo na stran zvezdniških mirovnikov. "Pri večini izjav proti mirovnikom med igralci gre za svobodo do govora in s tem nimamo nič. Vendar, če govorijo o tem, da želijo igralcem preprečiti možnost dela, pa gredo čez mejo," je povedal predsednik SAG Mike Farrell.
V ameriškem združenju igralcev opozarjajo, da se lahko ponovi zgodba iz 50-ih let prejšnjega stoletja, ko se več kot 320 filmskih ustvarjalcev ni želelo politično opredeliti in so se zato znašli na tako imenovani črni listi, kar jim je preprečevalo delo v Hollywoodu. Med njimi so bila tudi znana imena kot so Arthur Miller, Orson Welles in Charlie Chaplin.