Prva fazo gradnje City Parka naj bi po Mervičevih besedah končali do začetka prihodnjega leta, celotni nakupovalni center, ki se bo raztezal na 37.000 kvadratnih metrih površin, kupci bodo lahko parkirali na 1500 parkirnih mest, v njem pa bo poleg megamarketa Interspar več kot 60 različnih trgovin in lokalov, pa naj bi zgradili do konca leta 2002.
Spar Slovenija ima trenutno po Sloveniji skupno prek 45.000 kvadratnih metrov prodajnih površin oz. 19 trgovin in več kot 1000 zaposlenih. Tržni delež, ki ga ima podjetje po Mervičevih besedah trenutno presega osem odstotkov, leta 2002 pa naj bi se povzpel nad 10 odstotkov. K rasti tržnega deleža naj bi tako prispevalo odpiranje novih trgovin. "Letos nameravamo zgraditi še pet poslovnih enot tipa Spar - te ponujajo širok izbor živil in čistil dnevne potrošnje," je povedal Mervič in dodal, da za prihodnje leto načrtujejo gradnjo osmih poslovnih enot. Lani so tako v poslovne enote investirali 2,7 milijarde tolarjev, približno tak znesek pa naj bi za investicije namenili tudi letos. Mervič je ob tem opozoril, da v omenjene investicijske zneske ni všteta naložba v mariborki Europark in tudi ne naložba v City Park.
Glede odpiralnega časa, ki je ta teden razburil slovensko trgovino, pa je prvi mož Spara Slovenije, ki je v Sloveniji prisoten že 10. leto, povedal, da se bodo novi zakonodaji pač prilagodili in ob tem dodal, da ne namerava polemizirati z ministrstvom za gospodarstvo oz. z zakonodajalcev, ki je nenadoma spremenilo pravilnik o obratovalnem času prodajaln. Mervič sicer meni, da trditve o spremenjenih potrošmih navadah ne držijo, saj je raziskava Gral ITEO pokazala, da nedeljo kot primeren čas za nakupe šteje le 11 odstotkov anketrianih od 2800 vprašanih.