Med storitvami, ki jih detektivske agencije ponujajo posameznikom, je vedno aktualna zakonska nezvestoba, pa tudi iskanje pogrešanih oseb, med katerimi je precejšen delež dolžnikov, sledenje otrokom radovednih in bogatih staršev, ki menijo, da je njihov otrok zašel s prave poti, in anonimna pisma. Med storitvami za podjetja je največ preverjanja lojalnosti zaposlenih, kamor sodijo tatvine, neupravičene odsotnosti z dela, kršitve konkurenčne klavzule in kršitve poslovne tajnosti, preverjajo pa tudi boniteto podjetij, kar naročajo tudi tujci, in kršitve avtorskih pravic.
Cene detektivskih storitev so zelo različne, saj posamezna storitev lahko traja od nekaj ur, za katero je treba po priporočeni tarifi detektivske zbornice plačati 5000 tolarjev, pa do meseca, ali celo dveh pri posebej zahtevnih primerih. Medtem ko je treba za povprečno prešuštvo porabiti okoli 100.000 tolarjev, lahko cene resnejših primerov dosežejo tudi milijon tolarjev ali več.
Detektivska dejavnost, ki se je začela z industrijsko revolucijo leta 1850, ko se je detektiv Pinkerton v ZDA začel ukvarjati s preiskovanjem prešuštev, se je v Sloveniji začela uveljavljati leta 1989 z začetkom spreminjanja družbenega sistema in od takrat nenehno raste. V naslednjih letih lahko pričakujemo približevanje stanju v drugih kapitalističnih državah, kjer je trg posegel tudi na to področje.