Zmagi Olofssonove in Bjoerndalna

Kontiolahti, 18. 03. 2006 15.38 |

Na zasledovalni biatlonski preizkušnji je zmagala Švedinja Anna Carin Olofsson. Pri moških je bil najboljši Bjoerndalen.

V letošnji sezoni je Olofssonova dosegla šest zmag
V letošnji sezoni je Olofssonova dosegla šest zmag FOTO: Reuters

Švedinja Anna Carin Olofsson je zmagovalka biatlonske zasledovalne preizkušnje za svetovni pokal za ženske na 10 km v finskem Kontiolahtiju.

Olimpijska zmagovalka je s tremi kazenskimi krogi s časom 33:53,6 za 17,5 sekunde ugnala drugouvrščeno Nemko Kati Wilhelm, ki si je že zagotovila mali kristalni globus, prav tako pa še vedno vodi v skupnem seštevku. Tretje mesto je osvojila Belorusinja Olena Zubrilova.

Od Slovenk se je z enajstim mestom najvišje uvrstila Dijana Grudiček (+2:25,4/3), Teja Gregorin je bila 19. (+3:11,5/4), Tadeja Brankovič pa 23. (+3:25,9/8). Brez točk je ostala Lucija Larisi na 42. mestu (+5:38,5/4).

Slovenske tekmovalke se kljub odličnemu izhodišču Tadeje Brankovič, ki je bila na sprintu 3., niso vključile v boj za najvišja mesta. Švedinja Olofssonova, tudi olimpijska prvakinja, je s tremi kazenskimi krogi s časom 33:53,6 za 17,5 sekunde ugnala drugouvrščeno Nemko Kati Wilhelm, ki si je že zagotovila mali kristalni globus za zasledovanje, prav tako pa še vedno vodi v skupnem seštevku, kjer ima s 175 točkami naskoka skoraj neulovljivo prednost pred Olofssonovo. Tretje mesto je osvojila Belorusinja Olena Zubrilova. Prav omenjene tri tekmovalke so bile v boju za prvo mesto do polovice tekmovanja, v nadaljevanju pa je Švedinja močno povečala vodstvo, zato sta se Nemka in Belorusinja v zadnjem krogu spopadli le še za drugo mesto.

Od Slovenk se je z enajstim mestom najvišje uvrstila Dijana Grudiček. Slovenska reprezentantka je v težkih pogojih, tekmovalke je oviral močan sneg, z vsega tremi kazenskimi krogu svojo četrtkovo sprintersko uvrstitev popravila kar za deset mest in končala tekmovanje kot enajsta. Solidna je bila tudi Teja Gregorin, ki je na strelišču pustila nedotaknjene štiri tarče in osvojila novo uvrstitev med najboljšo dvajseterico (19.). Do točk je prišla tudi Tadeja Brankovič, ki je bila na koncu 23., a ne gre prezreti, da je tekmo začela kot tretja, vendar je skupaj zgrešila osem strelov in zamujenega na strelišču ni mogla nadoknaditi v smučini. Brez točk je ostala Lucija Larisi na 42. mestu, ki je s štirimi kazenskimi krogi prav tako nastopila solidno in se povzpela za 16 mest, Andreja Mali pa je v zadnjem krogu odstopila, potem ko je pred tem zgrešila devet strelov.

Ole Einar Bjoerndalen je vknjižil novo zmago
Ole Einar Bjoerndalen je vknjižil novo zmago FOTO: Reuters

Bjoerndalen 60. zmagal

Norveški biatlonec Ole Einar Bjoerndalen je zmagovalec moške zasledovalne tekme. Bjoerndalen, ki je zgrešil tri tarče, je ob svoji šestdeseti zmagi v karieri za 4,8 sekunde ugnal Francoza Raphaela Poireeja (2), tretji pa je bil Norvežan Lars Berger (+29,0/3). Slovenski tekmovalec Janez Marič je odstopil.

Za prvo mesto sta udarila vodilna v svetovnem pokalu Norvežan Ole Einar Bjoerndalen in Francoz Raphael Poiree. Odločitev je padla v zadnjem krogu. Bjoerndalen, ki je zgrešil tri tarče, je ob svoji 60. zmagi v karieri in peti v sezoni za 4,8 sekunde ugnal Francoza, ki je moral v kazenski krog dvakrat, tretji pa je bil Norvežan Lars Berger. Zmagovalec sprinta Šved Carl Johan Bergman je moral v kazenski krog štirikrat in na koncu pristal na devetem mestu.

Edini slovenski tekmovalec Janez Marič - Klemen Bauer in Gregor Brvar se na tekmo nista uvrstila - je odstopil, potem ko je zgrešil kar 11 strelov.