Zmaga Jesenic

Jesenice, 10. 11. 2006 22.06 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 19. kroga avstrijske lige Ebel premagali beljaški VSV s 7:3.

Po dveh tekmah, ko so morali priznati premoč tekmecem, so Jeseničani spet našli recept za zmago. V pravem trenutku, saj je v goste prišlo moštvo z druge strani Karavank, stari znanec jeseniških igralcev, ki je bilo do tega kroga prvo na lestvici.

Odlična predstava dveh kakovostnih moštev je bila pravi magnet za gledalce, ton igri pa so vseskozi dajali domači, ki so tako odgnali vse dvome o tem, da njihova forma pada. FOTO: POP TV

Ko je bil že po enajstih sekundah izključen David Rodman, so gostujoči navijači pričakovali vodstvo belo-modrih Orlov, a je bila jeseniška obramba uspešna. Domači so takoj odgovorili z zadetkom, ko se je na kazensko klop usedel Lanzinger. Nadaljevanje je pripadlo igralcem v rdečem, ki so nenehno ogrožali Gerta Prohasko, zadeli pa so gostje po edini napaki jeseniške obrambe.

Vendar so imeli Železarji zelo hitro pripravljen odgovor, v režiji razpoloženega strelca Foxa, ki je iz neposredne bližine zadel pod prečko. A to še ni bilo vse, saj je dobri dve minuti pred prvim piskom sirene Američan na modri črti našel Pretnarja, ki je gostujočega vratarja matiral še tretjič v prvem delu in naznanil novi dve točki.

Domači so se zmagi še bolj približali že po vsega 39 sekundah drugega dela, ko je imenitno akcijo prvega napada s četrtim zadetkom kronal David Rodman. Gostje so po visokem vodstvu domačih nekoliko uredili svoje vrste in nekajkrat nevarno poskušali, a so vse do 30. minute ostali praznih rok, v domačih vratih je bil namreč znova odličen Seamus Kotyk. V zadnjem delu je bilo pričakovati pritisk gostov, a so se sanje po preobratu razblinile že po dveh minutah in pol, ko je Tomi Hafner zadel po akciji izza gola, pred piko na i z Remarjevim zadetkom pa sta za visok rezultat poskrbela še Jean Pierre Pare pri domačih in Raffl pri gostih. Beljačani so s porazom izgubili prvo mesto na lestvici, prepustili so ga Salzburžanom, Jeseničani pa kljub zmagi ostajajo na petem, saj je zmagal tudi četrtouvrščeni Innsbruck.

Jeseničani bodo serijo domačih nastopov ta teden končali v nedeljo, ko bo njihov tekmec Linz.

Statistika tekme

Dvorana Podmežakla, gledalcev 2500, sodniki: Cervenak, Graber, Mathis (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Fox (Polončič, Kranjc, 3.), 1:1 Raffl (Kuhn, Kaspitz, 8.), 2:1 Fox (D. Rodman, Robar, 13.), 3:1 Pretnar (Fox, 18.), 4:1 D. Rodman (Fox, Pretnar, 21.), 4:2 Edgerton (Lanzinger, 31.), 5:2 Hafner (Rožič, 43.), 6:2 Pare (Razingar, 50.), 6:3 Raffl (Brown, 55.), 7:3 Remar (59.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 10, VSV Beljak 10.