Zmaga Geoplin Slovana

Laško, 27. 05. 2005 00.00 |

Košarkarji Pivovarne Laško so na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva izgubili proti Geoplinu Slovanu s 84:95.

Moštvi igrata na dve zmagi, druga tekma pa bo v nedeljo v Ljubljani.

Košarkarji Geoplina Slovana so si z borbeno in nepopustljivo igro priigrali prvo polfinalno zmago. Ekipi sta igrali v intervalih, vendar je zadnji pripadel Kodeljevčanom, ki tako vodijo z 1:0 v zmagah in lahko v nedeljo doma že potrdijo svoj prvi finale v samostojni Sloveniji.

Kljub drugačnim napovedim iz domačega tabora, je kapetan Nebojša Joksimovič zaigral v uvodni peterki, vendar brez vidnejšega učinka. V uvodnih minutah je v domači obrambi precej škripalo, kar so gostje izkoristili in dosegli nekaj lahkih košev izpod obroča in v tretji minuti so imeli štiri točke naskoka. V peti minuti je Rizvič popeljal domače v vodstvo 10:8, vendar je končnica uvodne četrtine ponovno pripadla gostom, ki so s trojko Modriča odšli na mali odmor s štirimi točkami naskoka. Že v prvem napadu nadaljevanja so Kodeljevčani s trojko Dončiča povečali naskok na sedem točk. Pipan očitno ni bil zadovoljen z učinkom centrskega para Rizvič-Jevdžič, zato je v igro poslal Ugrekhelidzeja in Majkiča, a tudi to ni prineslo želenega rezultata. Tudi branilski par Brolih-Sims ni uspel spremeniti poteka srečanja. Gostje so si z delnim rezultatom 11:3 priigrali devet točk naskoka.

Z delnim rezultatom 10:0 so domači na začetku drugega polčasa prešli v vodstvo 51:50. Zupan je napravil nešportno osebno napako in nato dobil še tehnično osebno napako in Laščani so si priigrali prednost 56:52. Obramba pivovarjev je delovala kot dobro namazan stroj in v 26. minuti je bilo 61:52, delni rezultat v tretji četrtini pa 18:2. Največja "krivca" preobrata pa sta bila Rizvič (20 točk) in Troha (18), ob dobri asistenci Antonijeviča. Vendar pa domači niso zdržali dolgo v visokih obratih. Slovanovcem je uspelo do začetka zadnje četrtine zaostanek znižati na samo tri točke. Da upanje umira zadnje, so dokazali gostje, ki so z 11 zaporednimi točkami prešli v vodstvo 81:73, kar so jim omogočili domači s številnimi zgrešenimi meti. S preudarno igro jim je uspelo zadržati prednost in še drugič zapored premagati Pivovarno Laško.
_________________________________________________

Dvorana Tri lilije, gledalcev 300, sodniki Kolar (Kranj), Boltauzer (Maribor), Strnad (Ljubljana)

Pivovarna Laško: Jevdžič 6 (2:2), Gnjidič 8 (2:3), Ugrekhelidze 2 (2:4), Antonijevič 17 (6:7), Rizvič 20 (2:2), Troha 25 (6:7), Majkič, Brolih 2 (2:2), Joksimovič, Sims 4

Geoplin Slovan
: Dončič 20 (2:3), Modrič 16 (1:2), Oliver 2 (2:2), Petrov 9 (4:4), Dragič 10, Petrovič 4, Zupan 2, Paravinja 12 (2:2), Pašalič 20 (4:5)

Met za 3 točke
: Pivovarna Laško 8:20 (Troha 5, Gnjidič 2, Antonijevič), Geoplin Slovan 6:17 (Dončič 2, Dragič 2, Modrič, Petrov)

Prosti meti: Pivovarna Laško 18:27, Geoplin Slovan 15:18

Osebne napake: Pivovarna Laško 25, Geoplin Slovan 28

Pet osebnih: Paravinja (27.)