Zgodovinska zmaga Slovana

Ljubljana, 29. 05. 2005 00.00 |

Košarkarji Geoplina Slovana so na drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva po podaljšku premagali Pivovarno Laško.

Geoplin Slovan - Pivovarna Laško 94:93 (25:20, 46:37, 67:59, 84:84)

Slovanovci so se prvič v samostojni Sloveniji uspeli uvrstiti v veliki finale domačega prvenstva. Z zmago 2:0 so uspeli nadigrati trdega tekmeca iz Laškega, ki je zaigral brez svojega najboljšega igralca, poškodovanega Nebojše Joksimoviča.

Po začetnem vodstvu Laščanov, so vse bolj razpoloženi gostitelji le prišli do prednosti, sredi druge četrtine je po koših Dončiča in Paravinje na semaforju kazalo 31:24. Potem ko so Kodeljevčani po trojki Američana Oliverja v 23. minuti prišli do prednosti 12 točk (55:43), se je tehtnica začela krepko nagibati v njihov prid, a so preostanek srečanja odigrali manj zavzeto in manj borbeno, tako da so se Laščani uspeli rešiti v podaljšek.

Ob morebitnem boljšem izvajanju prostih metov, bi zmaga lahko odšla s četo trenerja Aleša Pipana, a je Rizvič zgrešil enega od dveh prstih metov. V dodatnih petih minutah je bil Geoplin ob vselej natančnem Petrovu s črte prostih metov dovolj zbran in se je z zadnjim zvokom sirene zasluženo veselil največjega podviga v novejši zgodovini kluba.

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 600, sodniki: Pukl (Maribor), Vučkovič (Ljubljana) in Petek (Miklavž)
Geoplin Slovan: Dončič 15 (4:6), Modrič 11 (2:3), Oliver 10 (2:2), Paravinja 24 (6:6), Petrov 13 (6:6), Dragič 2, Zupan 10 (4:4), Pašalič 9 (5:8)
Pivovarna Laško: Jevdžič 13 (3:4), Gnjidič 4, Ugrekhelidze 5 (1:1), Antonijevič 4, Rizvič 18 (12:12), Troha 25 (7:8), Majkič 3 (3:4), Brolih 4 (2:2), Sims 10 (2:4), Vrečko 7
Met za 3 točke: Geoplin Slovan 5:22 (Oliver 2, Dončič, Modrič, Petrov), Pivovarna Laško 7:26 (Jevdžič 2, Troha 2, Sims 2, Vrečko)
Prosti meti: Geoplin Slovan 29:35, Pivovarna Laško 30:35
Osebne napake: Geoplin Slovan 28, Pivovarna Laško 30
Pet osebnih: Ugrekhelidze (20.), Oliver (39.), Rizvič (41.), Petrov (45.)