To so potrdili odgovorni pri tem projektu - direktor NK Era Šmartno Jože Krajnc, predsednik NK Rudar Velenje Herman Arlič ter vodilna moža obeh glavnih pokroviteljev Gvido Omladič, predsednik uprave Ere, in Evgen Drvarič, direktor Premogovnika Velenje.
Klub bo imel sedež v Velenju, polovico tekem pa naj bi odigral na igrišču v Šmartnem ob Paki. Nov klub naj bi pravno-formalno zaživel po potrditvi s strani skupščin obeh nogometnih klubov in soglasju krovne nogometne organizacije, ki se o določenih stvareh še vendarle ni dokončno izrekla. Ne gre namreč pozabiti, da je velenjski Rudar letos izpadel iz prvoligaške konkurence.
Projekt nove gospodarske družbe, ki bo upravljala poklicno člansko ekipo NK ERA Rudar, bo tako s povezovanjem kadrovskih, infrastrukturnih in nenazadnje finančnih potencialov tega območja zagotavljal dolgoročne pogoje za delo uspešnega in stabilnega prvoligaša. Na konferenci so glavni akterji pri tej združitvi večkrat poudarili, da gre za povezovanje članskih ekip in oblikovanja profesionalnega prvoligaškega in amaterskega drugoligaškega moštva ter da nogometna kluba ostajata avtonomna s svojo bogato nogometno tradicijo tudi v prihodnje.
Do nogometne "poroke" v Šaleški dolini sta tako potrebna le še dva koraka, ki naj po besedah novega direktorja ekipe in dosedanjega športnega direktorja Šmarčanov Tončija Grobelška ne bi bila sporna, saj so stvari večinoma jasno definirane in dogovorjene, kar pa je tudi nujno potrebno, saj bo nova prvoligaška sezona že kmalu pred vrati, cilji novega kluba pa naj bi bili visoki (uvrstitev v Evropo), toda na realnih in trdnih osnovah.