Zabeležili že četrto zmago

Nova Gorica, 10. 07. 2007 20.34 |

Mlada slovenska košarkarska reprezentanca je v 1. krogu 2. dela evropskega prvenstva premagala Litvo s 96:84.

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov (do 20 let) je v 1. krogu 2. dela evropskega prvenstva v Novi Gorici (skupina E) premagala Litvo s 96:84 (27:19, 52:45, 74:66).

Na evropskem prvenstvu v Novi Gorici so mladi košarkarji zmagali še četrtič zapored FOTO: KZS

Mlada slovenska reprezentanca je dosegla četrto zaporedno zmago na evropskem prvenstvu in skupno že enajsto vključno s pripravljalnimi tekmami. Varovanci trenerja Aliloviča so zasluženo premagali reprezentanco Litve in si lahko že v sredo proti Turčiji (Nova Gorica, 18.00) zagotovijo uvrstitev v polfinale.

Že pred začetkom drugega dela EP sem poudarjal, da v njem nobena tekma ne bo lahka. In tako smo se morali že proti Litvi krepko potruditi za zmago. Pokazali smo lepo, atraktivno košarko z veliko protinapadi. Žal smo imeli nekaj težav z litovskim skokom v napadu, hkrati pa so naši tekmeci v prvem polčasu bili tako rekoč nezgrešljivi pri metu za tri točke. Zdaj nas čaka tekma s turškimi košarkarji, ki bo težja od te, proti Litvi. Če smo imeli danes prednost pod obročema, jo bomo v sredo imeli pri zunanjih igralcih. Naši branilci so po mojem mnenju pač bolj kakovostni od Turkov. slovenski selektor Miro Alilovič

Slovenija je tokrat poleg dobre igre, ki jo odlikuje že ves čas prvenstva, pokazala, da ima širok izbor igralcev in raznolika protiorožja za tekmeca. V prvem polčasu je na primer Gašper Vidmar dosegel 17 točk in imel sedem skokov, a ker ga je v nadaljevanju odlično nadomestil Matej Krušič (14 točk, 9 skokov), ga je Alilovič v drugem delu poslal v igro šele tik ob koncu, ko je bil zmagovalec že znan. Jan Močnik je tako v tretji četrtini praktično sam dirigiral "slovenskemu orkestru" in ga suvereno držal v ospredju. Ob njem pa se je skoraj nevidno do drugega mesta med strelci zavihtel Dejan Mlakar (21 točk).

Slovenija - Litva
Slovenija - Litva FOTO: KZS

Litva je bila ob tako raznovrstni igri Slovenije brez moči, čeprav je nekajkrat prišla povsem blizu. Nazadnje na začetku zadnje četrtine, ko je bil rezultat 76:71. Toda Mlakar in Močnik sta v naslednjih minutah popeljala Slovenijo v prepričljivo vodstvo (88:74) in na koncu do zanesljive zmage.

Slovenijo v drugem delu EP čakata še dve tekmi, in sicer v sredo proti Turčiji, v četrtek ob 20. uri pa verjetno še odločilni dvoboj za prvo mesto v skupini E proti Rusiji.

Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 1200, sodniki: Zachara (Češka), Katajose (Japonska), Mačaladze (Gruzija).
Slovenija: Preldžič 6, Močnik 18 (6:6), Klobučar 13 (6:8), Mlakar 21 (6:6), Koštomaj 2 (2:2), Krušič 14, Vidmar 22 (4:9).
Litva: Dilys 15 (4:9), Ežerskis 8 (2:2), Maciulevičius 3 (1:2), Baniulis 3, Ivanauskas 21 (3:4), Labuckas 3 (1:2), Butkevičius 15 (2:3), Ruzgas 2, Trakimas 4, Petrukonis 10 (2:4).
Prosti meti: Slovenija 24:31, Litva 14:26.
Met za tri točke: Slovenija 4:14 (Močnik 2, Klobučar, Mlakar), Litva 8:18 (Ivanauskas 5, Baniulis, Butkevičius, Dilys).
Osebne napake: Slovenija 27, Litva 30.
Pet osebnih: Čigoja (36.), Ežerskis (37.), Preldžič (39.), Mlakar (40.), Butkevičius (40.).