V finalu se bodo 15. maja v Glasgowu pomerili z Bayerjem iz Leverkusna.
Uvod v obračun tradicionalnih tekmecev je bil tragičen. Pred tekmo je namreč pred stadionom in še na enem mestu prišlo do dveh eksplozij, v katerih je bilo ranjenih veliko ljudi, tekma pa naj bi bila nekaj časa celo pod vprašajem. Stvari so se sicer umirile, toda neprijetni dogodki so bili verjetno eden od razlogov, da nogometaši niso pokazali take igre kot pred osmimi dnevi v Barceloni. Drugi razlog za to je bil gotovo izid iz prve tekme, v kateri si je Real priboril lepo prednost. Tako je njihov trener lahko sestavil nekoliko bolj previdno taktiko, njegovi varovanci so bolj kot na napad mislili na obrambo. Na koncu se jim je to obrestovalo, saj so Realu priigrali 12. finale v najmočnejšem evropskem tekmovanju (zmagal je osemkrat) in tretje v zadnjih petih letih.
Prvi polčas je glede kakovosti in dinamike razočaral navijače, ki pa so sodnikov žvižg, ki je nogometaše usmeril proti garderobi, vseeno pozdravili z zadovoljstvom. Za to je kriv Raul, ki jim je v 43. minuti pokazal mojstrovino, s katero je domače moštvo prišlo v vodstvo. Po napaki Xavija se je dokopal do žoge in z močnim udarcem iz približno 18 metrov poslal žogo v levi zgornji kot vrat vratarja Bonana. Real je povečal prednost praktično brez prave priložnosti, saj je je v prvem delu nevaren strel izven kazenskega prostora sprožil le še Zidane, a je žoga zadela prek vrat. Barcelona je bila celo bliže zadetku, a ji je tako kot na prvi tekmi zmanjkalo sreče, saj je Cocu zadel vratnico.
V drugem delu so gosti zaigrali na vse ali nič, toda prvo priložnost so vseeno imeli domači. Po protinapadu je Gutti prišel sam pred vratarja, vendar je streljal slabo, tako da je Bonano z nogama žogo odbil. V nasprotnem napadu je sledila kazen. Luis Enrique je z leve strani poslal žogo v sredino, nekaj igralcev jo je v gneči zgrešilo, zadela pa je domačega igralca Helguero in se odbila v mrežo. Takoj zatem je imel na drugi strani lepo priložnost še Raul, toda izid je ostal nespremenjen.
Gostom je izenačujoči zadetek vlil dodatnih moči. Preselili so se pred kazenski prostor Reala, toda v zaključku akcij jim je manjkalo idej, pohvaliti pa se niso mogli niti z izkoristkom priložnosti. Za napeto končnico bi lahko poskrbeli Luis Enrique, Kluivert in Giovanni, toda njihovi streli so končali za vrati zanesljivega vratarja Cesarja.
Real vodi na svetovni klubski lestvici
Real iz Madrid je prevzel vodstvo na svetovni lestvici nogometnih klubov (330 točk) pred nemškim Bayernom iz Muenchna (327) in FC Liverpoolom (311). Slednji je vodil prejšnjih devet mesecev, po četrtfinalnem izpadu iz lige prvakov z Bayerjem iz Leverkusna pa je nazadoval. Bayer, ki se je uvrstil v finale lige prvakov, ima 299 točk in je napredoval na četrto mesto, kar je najboljša uvrstitev v zgodovini tega kluba. Porto Alegrense iz Brazilije je na petem mestu kot najboljši neevropski klub. Lestvico pripravlja Mednarodna zveza za nogometno zgodovino in statistiko.