
St. Louis si je z zmago nad Chicagom s 5:3 že zagotovil napredovanje v drugi krog tekmovanja. V ostalih dveh tekmah zahoda je Detroit s 4:0 nadigral Vancouver, Colorado pa je doma po podaljšku izgubil proti Los Angelesu z 0:1. V edinem srečanju vzhoda je Montreal v srečanju z Bostonom pred domačimi gledalci klonil z 2:5.
St. Louis si je z zmago v petem srečanju s Chicagom že zagotovil napredovanje v drugi krog tekmovanja. Chicago je slavil le na prvem srečanju 18. aprila, ko je bil boljši z 2:1. V petem srečanju je St. Louis slavil s 5:3, kar je bilo dovolj za slavje ob uvrstitvi v drugi krog. Medtem ko je vratar Bluzerjev svoja vrata ohranil nedotaknjena kar tri ure, 26 minut in 45 sekund v drugi, tretji in četrti tekmi, je v drugi tretjini sinočnje tekme kar trikrat moral v mrežo po plošček. Na koncu tretjine je St. Louisu uspelo izenačiti, z zadetkom Jamala Mayersa v zadnji tretjini pa si je St. Louis zagotovil zmago. "Dobro smo nadoknadili zaostanek dveh golov," je po zmagi dejal trener St. Louisa Joel Quenneville in dodal: "Predvsem v drugi polovici srečanja smo začeli z bolj napadalno igro in uspelo nam je."
V Montrealu je Brian Rolston z golom v drugi tretjini poskrbel, da se Boston ni predal do konca srečanja in je tako na gostovanju upravičeno slavil s 5:3. Izid med ekipama je zdaj izenačen na 2:2. Kyle McLaren si je na srečanju prislužil petminutno kazen le minuto in sedemnajst sekund pred koncem tekme, saj je s komolcem zaustavil Richarda Zednika, ki je bil strelec obeh golov Montreala. Zednik je nepremično obležal na tleh, tako da so ga kar na ledu pet minut oskrbovali zdravniki, nato pa ga na nosilih odnesli z igralne ploskve. Njegovo trenutno stanje še ni povsem jasno. Boston je tekmo začel zelo napadalno, saj je v prvi tretjini povedel kar s 3:0, gledalci pa so na vsaki strani v drugih dveh tretjinah videli še po en zadetek.
Detroit je doma kar s 4:0 nadigral Vancouver, že v prvi tretjini pa se je med strelce dvakrat vpisal Sergej Fedorov. Rdeča krila so uvodni tekmi izgubila, Detroit pa je bil zdaj trikrat zapored uspešen, tako da je izid med moštvoma 3:2 v korist slednjih. Tokrat se je v vratih izkazal tudi Dominik Hašek, ki je svojo trdnjavo ubranil 25-krat. Ko je v petnajsti minuti za 3:0 zadel Boyd Deveraux, je trener Vancouvra poslal vratarja Dana Cloutierja na klop. Tri minute kasneje je plošček v mreži gostov končal še četrtič, tako da so gledalci vse zadetke videli v prvi tretjini.
Los Angeles Kings in Colorado Avalanche, prvaki sezone 2001, so se v rednem delu srečanja razšli brez zadetkov. Za zmago gostujočega moštva gre "kriviti" predvsem Craiga Johnsona, ki je zadel v drugi minuti podaljška, vsekakor pa je "dežurni krivec" tudi vratar Felix Potvin, ki je svoja vrata uspešno ubranil 26-krat, kar je hkrati njegov tretji najboljši dosežek v športni karieri. Los Angeles zdaj zaostaja s 3:2 v zmagah, v soboto pa bo gostil šesto tekmo in skušal nadoknaditi zaostanek. Zanimivo je, da je doslej le 16 moštev od skupno 186, ki je niz sedmih srečanj končnice začelo z zaostankom 1:3, na koncu uspelo premagati nasprotnika. Los Angeles je to nazadnje storil leta 1989 proti Edmontonu, ko je zanje prvič zaigral legendarni Kanadčan Wayne Gretzky.