Šport

Smrt nogometaša na igrišču

Lizbona, 26. 01. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na tekmi portugalskega državnega prvenstva je umrl nogometaš Benfice in soigralec Zlatka Zahoviča, Mikloš Feher.

Mikloš Feher
Mikloš Feher FOTO: Reuters

Odgovorni pri portugalskem nogometnem prvoligašu Benfici so potrdili smrt madžarskega napadalca Mikloša Feherja. Soigralec Zlatka Zahoviča se je zaradi srčnega infarkta zgrudil v zadnjih minutah tekme proti Vitorii v severnoportugalskem mestu Guimaraes. Čeprav je bil nemudoma premeščen v bolnišnico, so bili vsi poskusi oživitve 24-letnega Feherja zaman.

Trener Jose Antonio Camacho je Feherja v igro poslal v 60. minuti tekme. V sodniškem podaljšku, pri vodstvu Benfice, je prejel rumeni karton, za tem pa naj bi se nasmehnil sodniku, padel na roke in kolena in se dokončno zgrudil. Zdravniki obeh moštev so ga na igrišču poskušali oživiti, spodleteli pa so tudi kasnejši poskusi v rešilcu in bolnišnici, kjer so za čas smrti določili deset minut po polnoči. Avtopsija je predvidena danes.

Feher se je k Benfiki preselil leta 2002 iz FC Porta. Za madžarsko reprezentanco je zaigral 25-krat in dosegel enajst zadetkov.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20