Padla je dvorana Podmežakla

Jesenice, 16. 11. 2007 16.24 |

Jeseničani so prvič v letošnji sezoni izgubili v domači dvorani. V derbiju kroga so bili s 5:0 boljši Dunajčani.

Vratar Dunajčanov Sebastian Charpentier je branil izvrstno.
Vratar Dunajčanov Sebastian Charpentier je branil izvrstno. FOTO: Damjan Žibert

Derbi drevišnjega kroga lige EBEL je bil brez dvoma slovensko-avstrijski dvoboj med moštvoma Acroni Jesenice in Vienna Capitals. Dvorana Podmežakla je pokala po šivih, pa čeprav so železarji s torkovim porazom v Beljaku ostali na pragu rekorda v številu zaporednih zmag. Jeseničani so po tokratnem porazu ostali še brez enega izjemnega niza, saj so, po devetih zaporednih zmagah, prvič v letošnji sezoni izgubili v domači dvorani.

Izenačeno prvo tretjino so z minimalnim vodstvom 1:0 dobili gostje. Moštvi sta v enakovredni igri polni tempa igrali disciplinirano, pravih priložnosti pa je bilo malo. Že eno prvih je ob igralcu več v 3. minuti izkoristil branilec Dunaja Peter Casparsson, ko je bil izključen napadalec Jesenic Paul Healey. Nekaj minut kasneje so imeli železarji prvi power play, a niso uspeli doseči zadetka. Do konca prve tretjine je Luka Žagar zapravil najlepšo priložnost za Jesenice, za goste pa je v zadnjih sekundah Robert Kristan izjemno ubranil strel, ko so imeli Dunajčani drugo priložnost z igralcem več na nocojšnjem srečanju.

Drugo tretjino so železarji začeli izvrstno in imeli tri 100% priložnosti, vendar se je izkazal vratar Dunaja Sebastian Charpentier. Gostje so se otresli pritiska ob izključitvi Dejana Varla in ravno ko se je jeseniški kapetan vrnil na ledeno ploskev, je za 2:0 v 29. minuti zadel Sean Selmser. Štiri minute kasneje je za izjemen zadetek poskrbel lanskoletni igralec Jesenic, Aaron Fox, ki je v samostojnem prodoru preigral branilca Miho Rebolja, nato pa ukanil še Kristana. Lepo prednost Dunajčani do konca drugega dela niso izpustili iz rok, za znižanje pa je imel izjemno priložnost Jurij Goličič v 40. minuti, ko mu z igralcem manj v samostojnem prodoru ni uspelo premagati vratarja Dunaja.

Časa za preobrat je bilo vedno manj, v zadnjih 20 minutah pa so gostje iz avstrijske prestolnice z dvema zadetkoma potrdili zasluženo zmago. V 45. minuti je napako domačih v obrambni tretjini kaznoval napadalec Pascal Rheaume, deset minut kasneje pa je za končnih 5:0 zadel mlajši od bratov Rodman, David.

Jeseničani ostajajo na drugem mestu lestvice, v nedeljo pa gostujejo v Tivoliju pri ZM Olimpiji.

Acroni Jesenice - Vienna Capitals 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Dvorana Podmežakla, gledalcev 4500, sodniki: Haas, Reiner, Zehenthofer (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Casparsson (Selmser, 3.)., 0:2 Selmser (Fairchild, Casparsson, 29.), 0:3 Fox (Dolezal, Werenka, 33.), 0:4 Rheaume (Höller, M. Rodman, 45.), 0:5 D. Rodman (Fox, M. Rodman, 55.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 10, Vienna Capitals 12.