Norvežani vzeli mero slovenskim rokometnim mladcem

Winterthur, 08. 01. 2011 08.56 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v današnjem prvem krogu mednarodnega turnirja Yellow Cup v švicarskem Winterthurju izgubila z Norveško s 33:36 (11:18).

Boris Denič
Boris Denič FOTO: Damjan Žibert

V prvem krogu mednarodnega turnirja bi se morali Slovenci pomeriti s Švicarji, po spremembi parov in terminov tekem pa so se izbranci selektorja Borisa Deniča pomerili z Norvežani. Skandinavci, ki jih naslednji teden čaka nastop na svetovnem prvenstvu na Švedskem – igrali bodo v skupini B, v kateri so še Madžarska, Islandija, Japonska, Brazilija in Avstrija –, so si odločilno prednost za končno zmago priigrali že v prvem polčasu.

Po prvih tridesetih minutah so imeli Norvežani že sedem zadetkov prednosti (18:11), za visoko razliko pa sta bila najzaslužnejša vratar Steinar Ege (skupaj 17 obramb do 45. minute) in strelsko razpoloženi Kristian Kjelling, ki je dosegel kar enajst zadetkov. V slovenski reprezentanci sta tokrat med gledalci na tribuni ostala vratar Primož Prošt in zunanji igralec Saša Barišić, edini med šestnajsterico, ki proti Norvežanom ni stopil na igrišče, pa je bil Dean Bombač.

V prvem polčasu je slovenska izbrana vrsta malce podlegla pritisku in začetni tremi, ki pa se jo je Deničeva četa v nadaljevanju povsem znebila. V drugem polčasu so bili slovenski rokometaši najmanj enakovreden tekmec Norvežanom, pri katerih je po odhodu Egeja z igrišča v 45. minuti njegov naslednik v vratih do konca tekme zbral samo dve obrambi. Obe reprezentanci sta vseh 60 minut v obrambi igrali sistem 6-0, v 50. minuti pa je Norveška ostala brez Borgeja Lunda, ki si je zaradi tretje izključitve in rdečega kartona prislužil predčasen odhod z igrišča.

Dve minuti pozneje je rdeči karton dobil tudi slovenski vratar Jure Vran. Ta bo do konca sezone član koprskega Cimosa, doslej pa je branil barve nemškega prvoligaša Göppingena, ki je posredoval v norveškem protinapadu. Do konca tekme so Slovenci več kot prepolovili zaostanek, ki so ga imeli po prvem polčasu, končni izid v Winterthurju pa je bil 36:33 za Norveško.
Na uvodni tekmi turnirja so gostitelji premagali Romunijo s 35:26.

Slovenija - Norveška 33:36 (11:18)
Dolenec 8 (3), Bilbija 7; Kjelling 11 (2), Tvedten 6 (2)