Evforičen? Ne! Niti slučajno. Bolj poln pričakovanj, kaj mi lahko pove, nekdo, ki se ga je med kolesarskimi navdušenci prijel vzdevek Le Boss, če sploh kaj. Redko daje intervjuje, zato sem pričakoval zgolj kratko izjavo, vljudnostno zahvalo za vabilo, omembo slovenskih kolesarjev, ki pišejo zgodovinska poglavja, navdušenje nad naravo, ki jo je spoznaval ob kratkem obisku Slovenije. Bilo pa je vse drugo. Prihod v družbi varnostnikov in dolgoletnega sodelavca, nekdanjega belgijskega športnega direktorja, Johana Bruyneela. "Pozdravljeni. Izjava? Ne, raje odgovarjam na vprašanja," smo začeli ekskluzivni pogovor.

Na vrhu, dnu, ali še nižje?
V kolesarskem svetu ga ni enakega Lancu Armstrongu. Od boga, ki je dvignil priljubljenost vrtenja pedal do neba, do največjega grešnika, ki je prilepil črn madež in razvrednotil kolesarski šport. Ni bil več sedemkratni zmagovalec Dirke po Franciji, ampak nekdo, ki so se ga izogibali. Življenjska izkušnja, ki je bila za Teksašana velika šola, da danes dnevno strmi k sprejemanju boljših odločitev.
Razlog, zaradi katerega se je mudil v Planici. Na mednarodni konferenci Mastercard Talks 2025, kjer je delil osebne zgodbe o odpornosti, odločnosti in tekmovalnosti, kako osebne vrednote, navdih in okolje vplivajo na uspeh tako v športu kot v poslovnem svetu. V ospredju konference je bilo sklepanje novih povezav med svetom športa in poslovnim okoljem ter kako lahko podjetja in posamezniki izkoristijo dragocene izkušnje za dosego svojih ciljev.
Vstop v novo (drugačno) življenje
Za dejanja se je že davno pokesal, plačal visoko ceno, da bi lahko začel znova. In je, ohranil je kolesarsko srce, zaradi katerega skupaj z nekdanjim klubskim kolegom, ključnim pomočnikom Georgom Hincepijem, pogosto tudi v družbi nekdanjega belgijskega športnega direktorja Johana Bruyneela, v podkastu komentirajo najnovejše dogajanja v svetu kolesarstva.
In se navdušujejo nad potezami Slovenca Tadeja Pogačarja, za katerega Armstrong brez najmanjše težave prizna: "Največji vseh časov!" Tudi zgodba Primoža Rogliča ga neskončno navdušuje, ob obisku Slovenije pa ni pozabil, da je nekoč uspešno sodeloval s še enim Slovencem, Belokranjcem Janijem Brajkovičem.
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.