Čeprav so bili ameriški tožilci proti javni objavi dokumenta in kot razlog navajali napovedovanje razpleta preiskave in skrb za varnost Chucka Blazerja, je do razgrnitve dokumenta prišlo. Blazer je namreč dve leti tajno sodeloval z FBI in njihovim preiskovalcem 'dostavljal' zaupne informacije. "Način na katerega je Blazer sodeloval, sploh, ko gre za vprašanje dogovora o pomoči, mora biti javen," je v obrazložitvi zapisal sodnik Raymond Dearie, v obrazložitvi svoje odločitve in s tem jasno povedal, da mora biti dogovor tožilstva in 70-letnega Blazerja javno dostopen.
Glede na to, da so detajli Blazerjevih zaslišanj že pricurljali v javnost in končali v medijih, je iz zadnjih dokumentov jasno razvidno, da je tudi Blazer priznal jemanje podkupnine, ko gre za izbor gostitelja svetovnega prvenstva leta 1998 in 2010, ter za prireditelja kar petih Zlatih pokalov (najpomembnejše tekmovanje reprezentanc s področja Severne in Srednje Amerike ter Karibov). Blazer je še priznal, da se je izogibal plačilu davka, ob pomoči sodelavcev pa je sodeloval pri prenakazovanju denarja z računa na račun, s čimer je skušal zabrisati sled denarnega toka.
V prvi vrsti je zaradi nečednih poslov je leta 2011 pristal na 'pomoč' FBI. On je eden štirih posameznikov, ki so v tajnosti priznali vpletenost v škandal, rezultat tega pa so bile aretacije v Zürichu.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.