Mednarodno športno razsodišče v Lozani (Cas) je z nedavnim zmanjšanjem kazni madridskemu Realu zaradi nepravilnosti pri novačenju mladoletnih nogometašev belemu baletu omogočilo, da se okrepi že v poletnem prestopnem roku. Cas je tako za razliko od primerov Lensa, Chelseaja in Barcelone iz zadnjih let prvič odločil v korist kluba, ki se je pritožil na kazen Mednarodne nogometne zveze (Fifa). In medtem, ko pri Barceloni zahtevajo pojasnila za takšno odločitev Cas (zastopali so jih enaki odvetniki), si predsednik Reala Florentino Perez že mane roke ob pogledu na poletno tržnico, ki se je bo lahko kraljevi klub nemoteno udeležil. Dnevnik AS trdi, da je zelo blizu prihod belgijskega vratarja Thibauta Courtoisa. Nekdanjega člana mestnega tekmeca Atletico Madrida so pri Realu vedno imeli v mislih, še bolj pa po odmevnem propadu pogajanj za prestop Davida de Gee, še enega nekdanjega člana Atletica, iz vrst Manchester Uniteda. Madridčan se je zdaj očitno ustalil na Old Traffordu, tarča Reala pa naj bi bil zdaj 24-letni Courtois, član Chelseaja. Pri modrih se mu pogodba izteče leta 2019, zaenkrat pa zavrača ponujene pogoje, s katerimi ga želijo Londončani prepričati v podaljšanje sodelovanja. Španski kolegi omenjajo njegovo izjavo za dnevnik The Times, v kateri je z izbranimi besedami spregovoril o letih, ki jih je kot posojeni nogometaš Chelseaja preživel v vrstah Atletica, Španija pa je zanj država, v katero se nekoč "namerava vrniti". Vodstvo Reala skrbi tudi padec forme prvega vratarja Keylorja Navasa, ki po prihodu v klub leta 2014 sicer ni storil praktično nobene napake, čeprav je moral skozi težke dni ob pogajanjih z De Geo in je že čakal na letališču, ko se je zdelo, da prihodnosti na Bernabeuu zanj ni. Kostaričan je bil med ključnimi možmi pri pohodu do lanskoletnega naslova v Ligi prvakov, a ima že 30 let, opozarja AS.
V prid prihodu Courtoisa govorijo tudi izkušnje, ki si jih je nabral z igranjem v španski ligi. Kar tri sezone je preživel v vrstah Atletico Madrida, kjer je dvakrat osvojil nagrado Zamora za vratarja z najmanj prejetimi zadetki, veselil pa se je tudi španskega pokala, Lige Evropa in španskega superpokala. Njegova hči Adriana z družino še vedno živi v Madridu, na katerega je močno navezan, na to karto pa bi prav tako lahko zaigrali v taboru Reala. Chelsea bo sicer trd pogajalec, lani naj bi ob povpraševanju z Bernabeua odgovorili s ceno sto milijonov evrov. Sicer pa se je na znižanje kazni Realu po sredini zmagi na pokalni tekmi s Herculesom (7:0) odzval tudi tehnični sekretar Barcelone Robert Fernandez, ki je tako kot pred njim predsednik Josep Maria Bartomeu zahteval pojasnila. Kot rečeno je Real prvi, ki je uspel s pritožbo na Cas, Katalonci pa želijo, da jim iz Švice pojasnijo, v čem sta se razlikovala prekrška, zaradi katerih sta s strani Fife španska velikana dobila enako kazen. Barcelona jo je morala odslužiti v celoti. "Moramo počakati in videli bomo, kaj bodo rekli pravniki. Dobro bi bilo vedeti, kje so se pojavile razlike med Madridom in Barcelono. Za nogomet bo dobro izvedeti resnico," je dejal Fernandez. Real bo poleti torej lahko kupoval, medtem ko se Atletico slovenskega reprezentanta Jana Oblaka na kazen sploh ni pritožil in bo moral počakati do naslednje zime.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.