Olimpija še naprej niza zmage

Ljubljana, 23. 09. 2009 17.58 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

V 10. krogu prve slovenske nogometne lige je bila Nafta boljša od Rudarja, Olimpija od Interblocka, Drava je premagala Domžale, Maribor pa Novogoričane. Koprčani so slavili v Celju.

Interblock - Olimpija
Interblock - Olimpija FOTO: Damjan Žibert
Olimpija se je s tretjo zaporedno zmago prebila na tretje mesto, s katerega je sklestila današnjega tekmeca. Temu očitno ni pomagal niti dvig samozavesti po zmagi v prejšnjem krogu proti Mariboru. Sicer pa igra na ljubljanskem obračunu nikakor ni navdušila, edini, ki se je vpisal med strelce, je bil Cvijanović in tako poskrbel za "maščevanje" po porazu (1:3) na začetku sezone.

Po prvih 45 minutah, ki jih bodo obiskovalci tekme zaradi počasnega ritma, anemične igre obeh ekip in pomanjkanja lepih akcij bržčas skušali čim prej pozabiti, je v uvodu drugega dela vendarle padel zadetek. Cvijanović, ki je že v 52. minuti zapravil eno priložnost, je v 55. z glavo unovčil Ibraimijevo podajo s prostega strela z desne strani. Tudi po zadetku sta si ekipi hitro priigrali še nekaj strelov (Milenković in Iličić pri Interblocku ter Tiganj pri Olimpiji), a je ostalo pri minimalnem vodstvu "zmajev".

Nafti domača zmaga

Tradicionalna tekmeca sta odločno zaigrala na zmago: Rudar zavoljo boja za sam vrh, Nafta v želji, da se otrese dna lestvice. Po nesrečnem porazu v Kopru so domači proti drugouvrščeni ekipi nastopili brez Jankovića, Koplarovicsa in kapetana Ošlaja, v 30. minuti pa se je poškodoval še Bunc, ki je danes praznoval 34. rojstni dan.

Mreža se je prvič zatresla že v 7. minuti, ko je po prekršku Bukovca, Omladič mojstrsko zadel z 18 metrov levi zgornji kot nemočnega vratarja Murka. Pet minuta zatem je Sebök pobegnil obrambi gostov, vratar Savič ga je zrušil na nedovoljen način, Mujakovič pa je z 11-metrovke izenačil na 1:1. V 34. minuti so Lendavčani vodili: po akciji Mujakoviča in Vassiljeva je iz težkega položaja z desne strani zadel Miljkovič. Veselje je bilo kratkotrajno, saj je Tolimir le dve minuti kasneje s pravim "evrogolom" s 30 metrov zadel levi zgornji kot. Mreža se ob njegovem strelu sicer ni zatresla, a je stranski sodnik odločno pokazal na center. Lendavčani so prišli do novega vodstva v 70. minuti.  Zmago domače zasedbe je potrdil Miljković. Piko na i je postavil Borut Gerenčer, ko je z roba kazenskega prostora s silovitim strelom zadel levi spodnji kot velenjskih vrat in na najlepši možni način zaokrožil lepo predstavo domače ekipe.

Domžalčani še petič poraženi

Ptujčani so hitro pozabili na nedeljski poraz proti ljubljanski Olimpiji in na zelo slabo igro. Na tekmi proti gostom iz Domžal je bilo bolje, pa čeprav tudi tokrat igra ni bila na visoki kakovostni ravni. Toda zadetka Zajca in Prejaca sta bila vendarle dovolj za tretjo zmago Drave, medtem ko je Zatkovič ob koncu tekme le ublažil peti poraz Domžalčanov v sezoni.

Novogoričani nadaljujejo črni niz

Novogoriška kriza se nadaljuje. Že sedmi zaporedni poraz je nogometaše iz Nove Gorice še dodatno prikoval na dno lestvice, medtem ko so vtis malce popravili doslej prav tako neprepričljivi državni prvaki iz Maribora. Ti so se s četrto zmago letos spet prebili v sredino lestvice.

Že v tretji minuti je Maribor povedel. Po prostem strelu Pavloviča se je žoga odbila do roba kazenskega prostora, kjer se je Školnik odločil za strel in žogo poslal pod prečko. Toda gostitelji so odgovorili zelo hitro. Lunder je namreč v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Velikonjo, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Kršić. Že v sodnikovem podaljšku prvega polčasa so Štajerci povedli. Prodirajočega Mezgo je v domačem kazenskem prostoru zrušil Gorinšek, sodnik Skomina pa je še drugič na tekmi pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je za vodstvo z 2:1 unovčil Jelić. Tekmo je v 78. minuti v mariborski prid odločil Tavares, ki je po podaji Mezge lepo stekel za hrbet novogoriških branilcev in na koncu žogo med Simčičevima nogama poslal v mrežo. V 85. minuti so belo-modri znižali na 2:3, ko je gostujoča obramba neuspešno izbijala žogo, ki se je znašla pri Brečeviću, slednji pa je rutinirano premagal Pridigarja.

Koprčani so slavili v Celju

Koprčani so po porazu Rudarja še povečali prednost na vrhu prvenstvene lestvice. Po 10 tekmah, v katerih so vknjižili osem zmag in dva neodločena izida, imajo "kanarčki" štiri točke prednosti pred zasledovalci. Danes je nove tri točke izbrancem Nedžada Okčića priigral Rajčević, ki je zadel že v 16. minuti.

Po zadetku so pobudo na zelenici prevzeli domači nogometaši, pri katerih so bili še najnevarnejši Dvorančić, Biščan in Štraus, vendar Neneziča jim vseeno ni uspelo ukaniti. V 42. minuti je prosti strel dobro izvedel Lovrečič, toda koprski vratar se je spet izkazal.

Gosti z Obale so brez težav nadzorovali potek tekme, v 74. minuti pa je z velike razdalje poskusil tudi znova eden boljših posameznikov na tekmi Pavlin, a je Mujčinović žogo odbil v kot. Celjski vratar je odlično posredoval tudi po prodoru in strelu Karića v 81. minuti.

Nafta - Rudar Velenje 5:2 (2:2)
Interblock - Olimpija 0:1 (0:0)
Labod Drava - Domžale 2:1 (0:0)
Hit Gorica - Maribor 2:3 (1:2)
CM Celje - Luka Koper 0:1 (0:1)