V ŽIVO

V izdihljajih tekme se je Atleticu prikazal(a) Maria Gimenez, ki je z nebeškim skokom odločil tekmo

Madrid, 19. 09. 2024 16.37 | Posodobljeno pred 6 urami

N.M., M.J., Ž.T.U., STA
15

V Madridu se je tekma zelo dobro začela za nemško zasedbo, potem ko je odbito žogo v mrežo z glavo pospravil Benjamin Šeško ter matiral Jana Oblaka za 1:0. Atletico je izenačil v 28. minuti, ko je po podaji z desne strani z volejem zadel Antoine Griezmann, do zmage pa prišel v sodniškem dodatku drugega polčasa, ko je z glavo po Griezmannovi podaji zadel Jose Maria Gimenez. Oblak je branil celo tekmo za Atletico, Šeško je igral do 70. minute za Leipzig, Kevin Kampl pa ni igral za nemško zasedbo.

Benjamin Šeško zabil za 1:0

Leipzig je tekmo začel udarno. Po prvem resnem protinapadu je Šeško zaposlil Opendo, ki sam stekel proti Oblaku, sprožil, a slovenski veteran je izjemno ubranil njegov strel z neposrede bližine. Žoga se je (ne)srečno odbila v zrak, tam pa je bil najvišji Šeško, ki je odbitek poslal v prazno mrežo.

Benjamin Šeško
Benjamin Šeško FOTO: AP

Tekla je 28. minuta in je pritisk rdeče-belih se je vendarle izplačal.  Marcos Llorente je podal kazenski prostor, kjer se je odkril Antoine Griezmann, ki je s šibkejšo, desno, nogo poskusil z volejem. Žoge ni zadel najbolje, a je bil strel močan in dovolj kakovosten, da je matiral madžarskega vratarja v vratih Nemcev.

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann FOTO: AP

V prvem delu igre so bili bolj nevarni Španci, ki so imeli tudi rahlo prednost v posesti žoge. Nemci so se po hitrem vodstvo pomaknili malce nazaj. Če v preteklosti Atletico ni bil najbolj nevaren, ko je moral 'stopiti na žogo', je v zadnjih sezonah drugače. Colchonerosi so pritiskali in uspeli izenačiti preko Griezmanna v 28. minuti, Španci pa so nadaljevali z napadalnim nogometom in zasenčili Nemce, ki so sicer imeli nekaj pol-priložnosti do konca prvega dela igre, a so bili domačini bližje popolnemu preobratu, kot gostitelji vrnitvi v rezultatsko prednost.

Atletico Madrid vs Leipzig (1. polčas)
Atletico Madrid vs Leipzig (1. polčas) FOTO: Sofascore.com

Ritem je konkretno padel v drugem polčasu. Leipzig je imel nekaj nevarnih strelov na gol, a je bil 31-letni Slovenec vedno na mestu. Šeško se je dobro gibal po igrišču, a ga soigralci niso uspeli resneje zaposliti. V 70. minuti je zapustil igro, kot je to pri Nemcih že v navadi.

Španci so vztrajali v pritiskih na vrata četrtouvrščene ekipe nemškega prvenstva lanske sezone. Poizkusi so bili jalavi - vse do čisto zadnje minute rednega dela igre. Griezmann je bil ponovno v ospredju, tokrat je z roba kazenskega prostora s predložkom našel visokoletečega Joseja Gimeneza, ki je zadel za zmagoslavje ekipe, ki jo vodi Diego Simeone

Atletico - Leipzig (končna statistika)
Atletico - Leipzig (končna statistika) FOTO: Sofascore.com

Igralec tekme je zasluženo postal francoski napadalec Griezmann, ki je prispeval zadetek in asistenco.