"Pri tem projektu gre za dve stvari: pohlep in obup," besede Davida Bernsteina povzema francoska tiskovna agencija AFP. Ta je izpostavil, da se vsaj trije klubi od 12 ustanovnih približujejo skupnemu dolgu v višini milijarde evrov.
Zato ocenjuje, da se je večina največjih evropskih klubov znašla v resnih težavah, zdaj pa iščejo hitro rešitev. "Vsi so zelo obupani. V času pandemije niso ukrepali glede plač," je izpostavil nekdanji predsednik angleškega prvoligaša Manchester Cityja.
Angleški klub predstavljajo večino ustanovnih članov, napovedani ligi se jih je pridružilo šest, tudi City. "Kar ne moreš verjeti, kako arogantno se vedejo ljudje teh v pol ducata klubov," je še dejal Bernstein.
Medtem Greg Dyke ne verjame, da bo do superlige sploh prišlo. "V resnici ne verjamem, da se bo zgodilo. Mislim, da se odvija neka igra, ki pa nikakor ne koristi nogometu," je dejal mož, ki je bil šef angleške nogometne zveze (FA) med letoma 2013 in 2016.
Tako kot številni drugi v svetu nogometa je Dyke ob napovedi ustanovitve superlige dejal, da ustanovni člani s svojimi dejanji ne delujejo v dobro nogometa.
Nasprotovanje načrtom za zaprto tekmovanje so izrazili v navijaških skupinah vseh šestih sodelujočih angleških klubov, poroča AFP. Kot so zapisali pri uradnem navijaškem klubu Chelseaja (CFC), gre pri projektu za "izdajo vseh izdaj".
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.