Liga prvakov

Trener ga je ob polčasu zamenjal, ker je prosil za Mbappejev dres

Madrid, 25. 09. 2024 09.41 | Posodobljeno pred 2 urama

V Španiji poteka sedmi krog nogometnega prvenstva. Aktualni evropski prvak Real Madrid je na svojem stadionu Santiago Bernabeu gostil Alaves in vpisal tri točke. Slavil je s 3:2, potem ko je še nekaj minut pred koncem vodil s 3:0. Gostje so imeli v končnici celo možnost za izenačenje. Ob pričakovani zmagi prvakov pa je medije na Pirenejskem polotoku "zmotil" pripetljaj ob polčasu dvoboja ...

Prvi gol so domači dosegli že po 55 sekundah igre. Na 2:0 je povišal Kylian Mbappe v zaključku prvega polčasa, tretji gol za Real Madrid pa je dosegel Rodrygo na začetku nadaljevanja. V zaključku tekme je Alaves sicer dosegel dva zadetka, zadela sta Benavidez v 85. in Garcia 87. minuti, vendar so tri točke ostale v prestolnici. A zanimiv dogodek se je zgodil še pred tem. Ob polčasu, ko je Real vodil z 2:0, je presenetil branilec Alavesa Abdel Abqar. "Maročan je šokiral navijače svojega kluba, ko je pristopil k Mbappeju in ga milo prosil za dres. Televizijske kamere so vse to ujele," sporoča madridski AS in poudarja, da je Francoz uslišal željo maroškega branilca, ki je še namignil, da bo Mbappeju dres podaril ob izhodu z igrišča.

"Takoj, ko je dogodek preplavil medmrežje, so se javili ogorčeni navijači Alavesa in 25-letnega Maročana pozivali na linč. Zanje je bilo naravnost nepojmljivo, da nogometaš, ki je v klubu že štiri sezone in ima status prvokategornika, naredi nekaj takega," dodaja ugledni madridski športni časnik.

"Naravnost noro je, da nogometaš kar sredi tekme prosi za dres nasprotnika. Bolje bi bilo, da se koncentrira na to, kar bo storil v drugem polčasu," med drugim pišejo ogorčeni navijači Alavesa, ki so se razveselili dejstva, da je Maročana ob polčasu prav zaradi te geste trener Luis Garcia pustil v slačilnici. "Prav mu je, prej bi mislil, kaj dela. Upamo le, da njegova neumna poteza ne bo ostala nekaznovana. Pokazal je malo spoštovanja do kluba."