Josep Guardiola se je naposlušal kritik po prvi tekmi polfinala Lige prvakov in za novih 90 minut je v prvo postavo Bayerna uvrstil tako Thomasa Müllerja kot Francka Ribeyja, ki sta za mnoge sporno zaigrala šele v drugem polčasu obračuna na stadionu Vicenteja Calderona. Tudi zadnja vrsta je bolj spominjala na tisto "pravo", vrnil se je Jerome Boateng. Na drugi strani je Diego Simeone pred odločilno tekmo v boju za milanski finale pred Jana Oblaka lahko vnovič postavil Diega Godina, podobno kot v primeru Boatenga ključnega branilca, na katerega ni mogel računati v Madridu. Bayernovi navijači so z zastavicami ob glasnem navijanju pričarali izvrstno vzdušje in še na 104. evropski tekmi pozdravili kapetana Philippa Lahma, ki je v tem pogledu podrl rekord slovitega predhodnika Oliverja Kahna. Bayern je začel rezultatu s prve tekme primerno: Oblak je moral takoj posredovati po visoki žogi Artura Vidala in slovenski reprezentant je izbil žogo nad Riberyjem že v prvih sekundah. Toda Atletico je nemudoma pokazal, da bo nevaren v vsakem trenutku, Fernando Torres je po lepi akciji v prepovedanem položaju pobegnil obrambi, njegov poskus pa je ob že zaustavljeni igri Manuel Neuer poslal na vrh svojih vrat. Na prvem medsebojnem obračunu nemočni Robert Lewandowski je tokrat zagrozil že v 12. minuti, ko je predložek Douglasa Coste z glavo preusmeril mimo bližnje vratnice Oblaka, dobil pa tudi grd udarec Juanfrana po obrazu.
Kapetan gostov Gabi Fernandez je bil naslednji, ki je na drugi strani preizkusil zbranost Neuerja, nemški reprezentant je brez težav ujel njegov sicer dobro odmerjen strel z več kot 20 metrov v 15. minuti. Lewandowskemu se nato dvakrat ni uspelo bolje znajti pred vrati Atletica, najprej si je slabo ustavil žogo v ugodnem položaju, nato pa je poskus voleja Müllerja za las zgrešil poljskega soigralca, ki je med branilci čakal v vratarjevem prostoru. Vidalov strel, podoben tistemu, s katerim je Oblaka preizkusil na prvi tekmi, je pod svojo prečko Slovenec dve minuti kasneje ujel. Na veliko resnejši preizkušnji je bil Škofjeločan v 21. minuti, ko je praktično prvič na dveh medsebojnih tekmah španska obramba povsem izpadla po lepi visoki žogi Boatenga, ki jo je Lewandowskemu odložil Müller, strel Poljaka pa je v matni situaciji izvrstno zaprl Oblak. Malce slabše je slovenska številka ena posredovala po strelu od daleč Riberyja, ko bi lahko odbitek v mrežo pospravil Lewandowski, toda Poljak spet ni meril natančno. Prek vrat gostov je v 27. minuti poletel še projektil "slavljenca" Lahma. Rdeči so zasluženo povedli manj kot pet minut kasneje, ko je s prostega strela na robu kazenskega prostora Xabi Alonso proti Oblaku poslal pravo "raketo", mimo slovenskega čuvaja mreže pa je žogo preusmeril njegov soigralec Jose Maria Gimenez.

Gimenez je bil v osrčju dogajanja tudi v naslednjih minutah, ko so člani Bayerna najprej zahtevali igranje z roko Urugvajca, ki je padel v svojem kazenskem prostoru, a je Južnoameričan še večjo neumnost storil že čez nekaj sekund. V skoku je po podaji iz kota držal Javija Martineza in zakrivil najstrožjo kazen, s katere pa Müller ni uspel ukaniti Oblaka, ki je prebral Nemčevo namero in njegov strel v svojo desno odbil, kot tudi kasnejši strel Alonsa. Iskre so takrat letele na vse strani, Juanfran je še drugič na tekmi zamahnil proti Lewandowskemu, v prerivanje ob klopeh pa se je vključil tudi Simeone. Argentinski strateg je za drugi del tekme namesto Augusta Fernandeza v igro poslal bolj napadalno usmerjenega Yannicka Ferreiro Carrascoja, ki je prav tako manjkal pred tednom dni v španski prestolnici. A Bayern je nadaljeval tam, kjer je v prvem polčasu končal, Atletico se je krčevito branil in strel Vidala z roba 16-metrskega prostora so branilci uspeli izbiti, po kotu pa je Martinez z glavo meril čez prečko. Nato pa hladen tuš vseh hladnih tušev, do tedaj povsem nenevarni in neambiciozni Atleticu je, morda že usodno, udaril - Griezmann je na robu prepovedanega položaja pobegnil za hrbet Davidu Alabi in podajo Torresa spremenil v hladnokrven strel ob bližnjo vratnico.
V drugo smer je v 61. minuti z razdalje meril Juanfran in zgrešil z močnim strelom, Atletico pa je postajal vedno pogumnejši in samozavestnejši. Oblak veliko dela ni imel, resneje ga je v 67. minuti preizkusil šele Alonso, ki je po še eni neuspešni akciji Lewandowskega meril z razdalje v Slovenčevo naročje. Za Poljaka je bil nekdanji član Olimpije sploh nerešljiva uganka, Lewandowski je poskusil tudi z volejem v 69. minuti, ki je bil spet lahek plen Oblaka. Guardiola je prvo potezo storil šele v 73. minuti, ko je Kingsley Coman vstopil namesto spet ne preveč prepričljivega Coste. Rdeči so že čez nekaj sekund slavili po zadetku priključka, Vidal je morda tudi s pomočjo desne roke na drugi vratnici preskočil Luisa in poslal žogo na glavo Lewandowskemu, ki z dobrega metra ni grešil. Torres je z glavo poskusil odgovoriti na drugi strani, toda v 77. minuti streljal prek vrat po podaji s prostega strela. Še v isti minuti bi lahko Lewandowski spet sprejel žogo tik pred Oblakom, a so se Madridčani nekako rešili. Tako kot v 81. minuti, ko je moral Škofjeločan skakati na visoko podajo pred svojimi vrati, možje v temnih dresih pa so uspeli izbiti žogo proti sredini zelenice. Simeone je v 82. minuti povsem zaprl postavitev in Thomas Partey je vstopil namesto prvega strelca Griezmanna. Coman je minuto kasneje nanizal nekaj gostov, nato pa slabo meril z okoli 17 metrov, spet je bil na mestu Oblak.
A vsega bi lahko bilo konec v 84. minuti, ko je Cuneyt Cakir po padcu Torresa ob Martinezu na robu kazenskega prostora pokazal na belo piko. Prekršek se je najbrž zgodil na drugi strani črte, toda žogo je vzel Torres, a mu je Neuer podobno kot v prvem polčasu Oblak strel ubranil. Kazen bi lahko prišla že v 87. minuti, ko je v padcu po podaji z desne meril Lewandowski, a nenatančno in premalo močno. Za razliko od Alabe, ki je po kotu prišel do žoge in z volejem lepo meril, po odboju od Parteyja pa je Oblak s skrajnimi močmi rešil finalno vozovnico Atletom. Za to je očitno plačal tudi s poškodbo kolena, ki jo je staknil ob jezni brci v vratnico, zato se je tudi hitro ulegel na zelenico in zahteval zdravniško pomoč. Vse to je šlo na mlin gostov, ki so spretno "kradli" sekunde in minute do konca tekme, ko je Stefan Savić zamenjal tudi Kokeja. Nekaj strelov je sicer poletelo proti vratom rdeče-belih, a so končali ali na tribuni ali v bloku. Zadnji pisk sodnika Cakirja je oznanil začetek velikega slavja, proti Simeoneju pa je po rokovanju z Guardiolo poletelo tudi kar nekaj predmetov iz rok razjarjenih bavarskih privržencev. Toda Simeoneju in Oblaku ni bilo mar, naš reprezentant bo prvič v karieri zaigral v finalu Lige prvakov, ki bo spet na San Siru, tako kot leta 2001, ko je bil Zlatko Zahović v postavi poražene Valencie – proti zmagovalcu Bayernu. Morda pa šele 23-letni vratar postane prvi slovenski zmagovalec cenjenega tekmovanja, potem ko je bil poraženi finalist leta 1992 proti Barceloni s Sampdorio tudi selektor naše članske reprezentance Srečko Katanec.
Liga prvakov, povratna tekma polfinala:
Bayern München – *Atletico Madrid 2:1 (1:0) /0:1/
Alonso 31., Lewandowski 74.; Griezmann 53.
Thomas Müller (Bayern) in Fernando Torres (Atletico) sta v 35. oziroma 85. minuti zapravila 11-metrovki.
Bayern: Neuer; Lahm, Boateng, Martinez, Alaba; Alonso, Costa (od 73. Coman), Vidal, Ribery, Müller; Lewandowski.
Atletico: Oblak; Juanfran, Godin, Gimenez, Luis; Gabi, Augusto (46. Ferreira Carrasco), Koke (od 90. Savić), Saul; Griezmann (od 82. Partey), Torres.
/izid s prve tekme/
* - finalist
KOMENTARJI (290)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.