Liga prvakov

Borussia neuspešno 'jurišala' na vrata Tottenhama, Kane pokopal vse upe rumeno-črnih

Dortmund, 05. 03. 2019 19.02 |

Dortmundska Borussia, ki je pred prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti Tottenhamu na stavnicah uživala rahlo vlogo papirnatega favorita, je na povratnem dvoboju na legendarnem Westfalenstadionu jalovo lovila prednost treh golov Londončanov s prvega dvoboja. Še več, gostje so z zadetkom Harryja Kana še enkrat slavili in se zanesljivo uvrstili med osem v Evropi.

Hugo Lloris je z odličnimi obrambami spravljal v obup domače nogometaše.
Hugo Lloris je z odličnimi obrambami spravljal v obup domače nogometaše. FOTO: AP
Dortmundčani so (pričakovano) takoj pritisnili na londonska vrata in imeli od prve minute precej več od igre kot zelo previdno gostujoči nogometaši, ki so, več kot očitno, v Nemčijo dopotovali zgolj braniti izdatno prednost s prve tekme na Wembleyju (3:0).
Tottenham si je že na prvi tekmi na stežaj odprla vrata v četrtfinale, saj je Borussio Dortmund premagal s 3:0. Na povratni tekmi je napredovanje Angležev z golom v v 49. minuti potrdil Harry Kane.
Domači so bili zelo motivirani in tudi odločni, da pridejo do velikega rezultatskega zasuka, toda hud nalet Borussie ni in ni prinesel pravega rezultata v obliki gola v londonski mreži. Rumeno-črni niso imeli pravih rešitev v napadu. Svoje je vedno znova dodajal tudi zelo razpoloženi francoski vratar na golu Tottenhama Hugo Lloris, ki je bil od prve minute na visokem nivoju in ves čas spravljal v obup domače napadalce. Čeprav so nogometaši Tottenhama predvsem disciplinirano branili pa so kljub temu imeli prav oni najlepšo priložnost prvega polčasa, ko je proti golu Borussie pohitel Korejec Son Heung-min, a bil pri zaključnem strelu premalo natančen.

Čeprav je bil papirnati favorit dvoboja osmine finala nemški predstavnik pa so se na koncu med osem v Evropi zanesljivo uvrstili Angleži. FOTO: AP

Začetek nadaljevanja je bil na moč podoben scenariju iz prvega polčasa, ko so gostitelji še naprej (brezzobo) jurišali na vrata Londončanov, a niso bili dovolj odločni pred gostujočimi vrati. Zato pa je v 49. minuti v svoji prvi nevarni akciji na tekmi zablestel Harry Kane, ki je neubranljivo zadel z roba kazenskega prostora po protinapadu gostov. Prejeti gol je Dortmundčane spravil v hude škripce, bili so pred nemogočo misijo, saj so za napredovanje potrebovali kar pet golov. Preostanek tekme je tako minil brez prave napadalne zagnanosti tekmecev. Razumljivo, gostje se niso več kaj prida naprezali, z golom so naredili "svoje", na drugi strani so se tudi rumeno-črni hitro vdali v usodo in Tottenham se je predčasno "ustoličil" med osem najboljših v Evropi.

Borussia Dortmund - Tottenham 0:1 (0:0)  /0:3*