Barcelona in Sporting prva četrtfinalista

Barcelona, 05. 11. 2008 08.03 |

STA, T.Š.
7

Po torkovih osmih tekmah 4. kroga nogometne Lige prvakov so lahko najbolj zadovoljni pri Barceloni in Sportingu, saj sta se oba kluba že uvrstila v četrtfinale. Pomembno zmago je dosegla Roma, ki je premagala Chelsea.

Veselje Messija in Henryja ob edinem zadetku Barcelone.
Veselje Messija in Henryja ob edinem zadetku Barcelone. FOTO: Reuters

V skupini C španska Barcelona in portugalski Sporting nimata več skrbi pred naslednjima dvema tekmama uvodnega dela Lige prvakov, saj sta z dosedanjimi rezultati poskrbela, da se lahko osredotočita že na naslednjo stopničko najkakovostnejšega klubskega tekmovanja. Katalonci so sicer le remizirali na stadionu Camp Nou z Baslom (1:1), Portugalci pa so z 1:0 premagali moštvo Šahtjorja iz Donecka. Za pričakovano vodstvo Barcelone je v 62. minuti – le nekaj trenutkov po vstopu v igro – poskrbel Lionel Messi, toda to ni zdržalo dolgo, saj je Basel izenačil v 82. minuti z zadetkom Erena Derdiyoka in tako po domačem polomu iztržil veliko točko v Kataloniji. V dvoboju Sportinga in Šahtjorja je bil mož odločitve Derlei v 73. minuti.

Roma, ki je v Serie A šele na 17. mestu, je napravila prvi korak iz krize, saj je na domačem štadionu s 3:1 porazila Chelsea. Dva gola je zabil Mirko Vučinić, Chelsea pa je od 80. minute igral le z desetimi igralci, saj je Deco dobil drugi rumeni karton. V drugi tekmi skupine A je Bordeaux z 2:1 v gosteh premagal romunski Cluj. Tekmo so bolje začeli Francozi, ki so že v šesti minuti zadeli prek Yoanna Gourcuffa. Toda Cluj se je hitro vrnil, že čez tri minute je namreč Dani z glavo izenačil. Romunsko veselje je preprečil Wendel, ki je končni izid postavil v 38. minuti.

Najbolj presenetljivo sta se razpleti tekmi v skupini B. Werder je nepričakovano klonil v Bremnu, saj je grški Panathinaikos zmagal kar s 3:0, milanski Inter pa je iztržil le remi na Cipru (3:3). Igralci ciprskega moštva so še vedno na visokem drugem mestu v skupini za Interjem, Werder pa je zadnji v skupini. Že zgodaj je zadel mladi Interjev napadalec Mario Balotelli, ki je v 13. minuti izkoristil odbito žogo po strelu Zlatana Ibrahimovića. V 31. minuti je namreč precej napeto dogajanje napovedal Cedric Bardon z izenačenjem. Še pred koncem polčasa je novo vodstvo Italijanom zagotovil Marco Materazzi, v sodnikovem podaljšku pa je Ciprčane v igro vrnil rezervist Georgios Panagi. Že v peti minuti nadaljevanja je gostitelje na prag velikanskega presenečenja pripeljal Nikolaos Frousos z golom za 3:2, a varovancem Joseja Mourinha je uspelo čast rešiti v 80. minuti, ko je bil v akciji Julio Cruz.

Derbi skupine D se je v Liverpoolu končal brez zmagovalca. Atletico iz Madrida je vodil od 37. minute, ko je zadel Maxi Rodriguez, v sodnikovem podaljšku (95. minuta) pa je izenačenje s stelom iz enajstmetrovke zagotovil kapetan Liverpoola Steven Gerrard. V drugem obračunu te skupine je Marseille gladko odpravil nizozemski PSV (3:0). Francoze je v vodstvo elegantno popeljal Bakari Kone v 30. minuti, Mamadou Niang pa je v 63. in 71. minuti dokončno odločil tekmo.