Atalanta do točke proti Bologni, Stojanović z Empolijem šokiral Staro damo

Bergamo, 28. 08. 2021 21.03 |

Nogometaši Atalante so v 2. krogu italijanskega prvenstva gostili Bologno in kljub prevladi igrali le 0:0. Slovenski reprezentant Josip Iličić je igral do 85. minute za Atalanto. V večernem obračunu je Juventus doma izgubil z Empolijem (0:1), pri katerem je slovenski reprezentant Petar Stojanović igral vso tekmo, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 70. minuti.

Statistika Josipa Iličića na tekmi z Bologno
Statistika Josipa Iličića na tekmi z Bologno FOTO: Sofascore.com

Josip Iličić je bil eden nevarnejših na igrišču, tudi nekajkrat zagrozil, posebej v prvem polčasu je bil enkrat blizu zadetka, sicer pa so imeli igralci iz Bergama 12 strelov, od tega tri v okvir vrat. Ob tem so gosti, ki so le enkrat merili v okvir vrat, devet strelov še blokirali.

Precej bolj učinkoviti so bili igralci Lazia, ki so s 6:1 odpravili Spezio. Ciro Immobile je že v prvem polčasu prišel do hat-tricka, ko je zadel v peti, 15. in drugi minuti sodniškega dodatka prvega dela. Pred svojim tretjim golom je sicer zgrešil strel z bele pike.

V drugem polčasu so delo pri Laziu dokončali Felipe Anderson, Elseid Hysaj in Luis Alberto, ki je bil tudi podajalec pri treh zadetkih. Za Spezio, ki je od 54. minute igrala brez izključenega Kelvina Amiana, je zadel Daniele Verde, ki je v četrti minuti poskrbel celo za vodstvo gostov.

Za prijetno presenečenje pa je poskrbel Empoli, ki je slavil na gostovanju pri Juventusu. Za Staro damo je to bila prva tekma po slovesu Cristiana Ronalda, Torinčani pa jo bodo ohranili v slabem spominu. Premagal jih je namreč Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral vso tekmo, Leo Štulac pa je vstopil v 70. minuti. Obramba gostov si sicer zasluži visoko oceno, saj je zadržala mrežo nedotaknjeno. Odločil je gol 29-letnega napadalca Leonarda Macusa. Juventus je zelo slabo začel aktualno sezono Serie A, na prvi tekmi je le remiziral v Vidmu, zdaj pa izgubil prvi domači obračun sezone. Stara dama je po dveh krogih tako pri vsega točki.

Statistika Stojanovića na tekmi z Juvnetusom
Statistika Stojanovića na tekmi z Juvnetusom FOTO: Sofascore.com

Izidi sobotnih tekem Serie A:
Atalanta - Bologna 0:0
(Josip Iličić je igral do 85. minute za Atalanto)

Lazio - Spezia 6:1 (3:1)

Fiorentina - Torino 2:1 (1:0)

Juventus - Empoli 0:1 (0:1)
(Petar Stojanović je igral vso tekmo za Empoli, Leo Štulac je v igro vstopil v 70. minuti)