Arsenal ob koncu srečanja poskrbel za izenačenje in pomembno točko

London, 21. 04. 2023 22.48 |

Nogometašem Arsenala v boju za angleškega prvaka počasi pojenjajo moči. Še na tretji zaporedni tekmi angleškega prvenstva niso zabeležili zmage, še tretjič so remizirali. Po remijih z Liverpoolom in West Hamom jih je v 32. krogu v Londonu šokiral zadnjeuvrščeni Southampton, tekma se je končala z izidom 3:3.

Za razliko od prejšnjih dveh remijev, ko so zapravili prednost dveh golov, so tokrat Londončani zaostanek dveh golov v sami končnici nadoknadili. Gosti so namreč vodili z 2:0 in 3:1, a sta vsaj točko z goloma v 88. minuti in prvi minuti sodnikovega dodatka rešila Martin Odegaard in Bukayo Saka.

Gosti so z goloma Carlosa Alcaraza in Thea Walcotta že po 14 minutah vodili z 2:0, v 20. minuti je zaostanek zmanjšal Gabriel Martinelli. Duje Čaleta Car je postavil izid 1:3, ki pa Southamptonu ni zadostoval za polni izkupiček.

Arsenal je sicer še vedno na prvem mestu, ima 75 točk, pet več od Manchester Cityja, ki je svojo tekmo tega kroga prestavil in ima tako od Londončanov dve tekmi manj. Tekmeca se bosta med seboj pomerila v naslednjem krogu, že v sredo, tekma bo v Manchestru.