
V Detroitu so košarkarji San Antonia s trojko Roberta Horryja šest sekund pred koncem podaljška ugnali domače moštvo Detroita s 96:95 in naredili velik korak k skupni zmagi.
Spursi namreč vodijo s 3:2 v zmagah, za skupni uspeh pa potrebujejo še eno. Šesto in morebitno sedmo tekmo bo San Antonio odigral pred domačim občinstvom. Naslednja tekma bo na sporedu že v noči na sredo.
Tekma se je v rednem delu končala z 89:89, že v rednem delu pa so bili gostje blizu zmage, saj je Manu Ginobili imel zadnji met, ki pa ga ni zaključil uspešno.

Oba slovenska košarkarja, Radoslav Nesterovič in Beno Udrih, tokrat nista dobila priložnosti za igro. Pri zmagovalcih sta bila najuspešnejša Tim Duncan s 26 koši in 19 skoki ter že omenjeni Horry z 21 točkami. Chauncey Billups pa je na nasprotni strani dosegel kar 34 od skupno 95 košev svojega moštva.
Veliko napako si je privoščil Rasheed Wallace, ki je ob odločilnem metu pomagal pokriti Ginobilija, pri tem pa pozabil na odločilnega strelca Horryja. Slednji ni imel večjih težav zadeti za tri točke, saj je znan kot eden najboljših ključnih mož v zgodovini NBA. "Videl sem Wallaca, da je stekel stran in si le dejal - ostani tukaj. Dobil sem priložnost in zadel," je dejal Horry, ki je zaradi svoje lastnosti, da lahko v ključnih in najbolj pomembnih trenutkih zadene za tri, dobil tudi vzdevek "Big Shot Bob".

"Taktika je bila, da preko mene dosežemo zmago, vendar sem videl, da prihaja Wallace in kot edina prava možnost se mi je zdelo, da je najboljše, če podam Horryju. Rojen zmagovalec je. V takšnem položaju se je znašel že nič kolikokrat. V bistvu vsi vemo, česa je sposoben," pa je po srečanju menil Manu Ginobili.
Serija se zdaj seli nazaj v Teksas, kjer Spursom do tretjega naslova v zadnjih sedmih letih manjka le še ena zmaga do končnega uspeha. Detroit v San Antoniu ni zmagal že vse od leta 1997, na drugi strani pa imajo tudi Spursi svojevrsten rekord, saj so po številu zmag v rednem delu sezone najuspešnejše moštvo na domačem igrišču. Morebitna sedma tekma bo na sporedu že v noči na petek.
Izid:
Detroit Pistons - San Antonio Spurs 95:96 (po podaljšku)
- San Antonio vodi s 3:2 v zmagah.